Mitä ihmettä teen? Tulossa on omakotitalon rakennusta ja kaikkea isoa projektia. Olen hyvin onneton suhteessani. Siinä on tapahtunut kaikenlaista pettämistä ja ikävää. Lapseni sairastui ja en voi erotakaan nyt, kun aiheuttaisin mielipahaa kaikille. Haaveilen täällä toisesta ihmisestä, jota en ole nähnyt aikoihin, onko elämäni todella näin surkeasti, etten voi tulla onnelliseksi tässä elämässä?
Olen ollut pitkään onneton
Ihankauheaa
5207
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Onni harvoin tulee tykö kun sitä etsit. Jos etsit toiselle onnea voit saada siivun pyytämättäkin. Me ihmiset olemme usein onnen kerjäläisiä, mutta totuus on että kerjäämällä harvoin rikastuu. Näe kaikki se hyvä mikä sinulla on ja jos voit tehdä asioille jotakin ..tee. Jos et voi, älä pilaa elämääsi vaan tyydy sitten.
Ja lisään, mua harmittaa joskus mun kärkkäät kommentit. Mun totuus ei ole koko totuus. Itsekin ihastuin kerran toiseen ja vaikeeta se oli. Kuitenkin näen asiat nyt selkeämmin, tunteille ei kai kukaan mitään voi. Toivon sulle hyvää ja voin ymmärtää.
Kiitos, yritän jotenkin ajatella muita koko ajan, vaikka oma sisin on ihan hajalla. Miten pystyn tähän enää, en tiedä.
Noh mä sanoisin et ei enää surkuttelua, ei se sun oloa paranna. Hyvää joulua silti.
Tiedän, pitää vain ryhdistäytyä. Ei muu auta. Hyvää joulua samoin sinulle.