Mitä ihmettä teen? Tulossa on omakotitalon rakennusta ja kaikkea isoa projektia. Olen hyvin onneton suhteessani. Siinä on tapahtunut kaikenlaista pettämistä ja ikävää. Lapseni sairastui ja en voi erotakaan nyt, kun aiheuttaisin mielipahaa kaikille. Haaveilen täällä toisesta ihmisestä, jota en ole nähnyt aikoihin, onko elämäni todella näin surkeasti, etten voi tulla onnelliseksi tässä elämässä?
Olen ollut pitkään onneton
5
186
Vastaukset
- Nainenjokakävi
Onni harvoin tulee tykö kun sitä etsit. Jos etsit toiselle onnea voit saada siivun pyytämättäkin. Me ihmiset olemme usein onnen kerjäläisiä, mutta totuus on että kerjäämällä harvoin rikastuu. Näe kaikki se hyvä mikä sinulla on ja jos voit tehdä asioille jotakin ..tee. Jos et voi, älä pilaa elämääsi vaan tyydy sitten.
- Nainenjokakävi
Ja lisään, mua harmittaa joskus mun kärkkäät kommentit. Mun totuus ei ole koko totuus. Itsekin ihastuin kerran toiseen ja vaikeeta se oli. Kuitenkin näen asiat nyt selkeämmin, tunteille ei kai kukaan mitään voi. Toivon sulle hyvää ja voin ymmärtää.
- Ihankauheaa
Nainenjokakävi kirjoitti:
Ja lisään, mua harmittaa joskus mun kärkkäät kommentit. Mun totuus ei ole koko totuus. Itsekin ihastuin kerran toiseen ja vaikeeta se oli. Kuitenkin näen asiat nyt selkeämmin, tunteille ei kai kukaan mitään voi. Toivon sulle hyvää ja voin ymmärtää.
Kiitos, yritän jotenkin ajatella muita koko ajan, vaikka oma sisin on ihan hajalla. Miten pystyn tähän enää, en tiedä.
- Nainenjokakävi
Noh mä sanoisin et ei enää surkuttelua, ei se sun oloa paranna. Hyvää joulua silti.
- Ihankauheaa
Tiedän, pitää vain ryhdistäytyä. Ei muu auta. Hyvää joulua samoin sinulle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1514886Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813576SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt312563SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402233Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä892102Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan632023Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?241995Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja861989Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet191468Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1001283