Olen ollut pitkään onneton

Ihankauheaa

Mitä ihmettä teen? Tulossa on omakotitalon rakennusta ja kaikkea isoa projektia. Olen hyvin onneton suhteessani. Siinä on tapahtunut kaikenlaista pettämistä ja ikävää. Lapseni sairastui ja en voi erotakaan nyt, kun aiheuttaisin mielipahaa kaikille. Haaveilen täällä toisesta ihmisestä, jota en ole nähnyt aikoihin, onko elämäni todella näin surkeasti, etten voi tulla onnelliseksi tässä elämässä?

5

207

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nainenjokakävi

      Onni harvoin tulee tykö kun sitä etsit. Jos etsit toiselle onnea voit saada siivun pyytämättäkin. Me ihmiset olemme usein onnen kerjäläisiä, mutta totuus on että kerjäämällä harvoin rikastuu. Näe kaikki se hyvä mikä sinulla on ja jos voit tehdä asioille jotakin ..tee. Jos et voi, älä pilaa elämääsi vaan tyydy sitten.

      • Nainenjokakävi

        Ja lisään, mua harmittaa joskus mun kärkkäät kommentit. Mun totuus ei ole koko totuus. Itsekin ihastuin kerran toiseen ja vaikeeta se oli. Kuitenkin näen asiat nyt selkeämmin, tunteille ei kai kukaan mitään voi. Toivon sulle hyvää ja voin ymmärtää.


      • Ihankauheaa
        Nainenjokakävi kirjoitti:

        Ja lisään, mua harmittaa joskus mun kärkkäät kommentit. Mun totuus ei ole koko totuus. Itsekin ihastuin kerran toiseen ja vaikeeta se oli. Kuitenkin näen asiat nyt selkeämmin, tunteille ei kai kukaan mitään voi. Toivon sulle hyvää ja voin ymmärtää.

        Kiitos, yritän jotenkin ajatella muita koko ajan, vaikka oma sisin on ihan hajalla. Miten pystyn tähän enää, en tiedä.


    • Nainenjokakävi

      Noh mä sanoisin et ei enää surkuttelua, ei se sun oloa paranna. Hyvää joulua silti.

      • Ihankauheaa

        Tiedän, pitää vain ryhdistäytyä. Ei muu auta. Hyvää joulua samoin sinulle.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1083
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      847
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      783
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      728
    5. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      529
    6. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      294
      525
    7. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      521
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      479
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      477
    10. Kalle irtisanoutui

      Kävi, kuten odotettiin. Paras ratkaisu paitsi Orimattilalle myös Larssonille. Seuraavaksi joudutaan mittaamaan kaupungin
      Orimattila
      53
      464
    Aihe