Olen 30 v. Nainen aina pelännyt rakastua ns. Suoja muuri ollut ympärillä, nyt olen uskaltanut hieman avata sisintäni eräälle saman ikäiselle miehelle; mitä näet tästä jutusta tulevan, vai onko tämä vaan ohi menevä rakkaus? Mies on kovin mielessäni pyörinyt. Näetkö yhteisen tulevaisuuden,kodin, entä lapsia? Kiitos paljon jos joku sydäntäni jaksoi kuunnella ja auttaa minua.
Näkijälle!
1
70
Vastaukset
Hei
uskoisin sinun olevan sellaisen kodin lapsi, missä et nähnyt tai kokenut miehen ja naisen välistä rakkautta. et ole saanut elämääsi harmonisen rakkauden mallia.
muuten näen elämäsi kunnossa, eli arkesi pyörii ihan mukavasti.
työelämässä en näe vaikeuksia, mutta naisihmisen kanssa sinulla on "kylmä sota", eli te ette juuri kestä toisianne. en osaa sanoa onko hän työkaveri vai muuten elämääsi vaikuttava nainen.
sinulla on korkeat toiveen rakkauden suhteen, ehkä joskus niin romanttiset, että et jo sen vuoksi ole päästänyt ketään lähellesi. pelkäät avata sydäntäsi, et halua kuluttaa itseäsi suhteessa, mikä ei anna varmuutta jo alkumetreillä. näin minä sinun pelkosi ja herkkyytesi näen.
kysymäsi mies ei ole kaukana sinusta, mahdollisesti sinä olet häntä "viisaampi" useassa asiassa. mutta kyllä hänkin on eteenpäin kurkistava kaikessa, mitä tekee. hän ei ole vielä työssään siellä asti, minne on menossa.
suoralta kädeltä katsottuna, että onko hänestä sinulle kumppaniksi (mikä on toisaalta vaikea kysymys, koska kaikki suhteet eivät ala helposti ja suoralta kädeltä) sanon, että hänen tärkein valo tällä hetkellä kohdistuu työhön tai opiskeluun. vasta kun ne asiat ovat kohdallaan, on hän valmis vakavaan suhteeseen ja alkamaan rakentaa sitä. sinä olet sellainen luonteeltasi, että voisit sopia hänelle hyvin kumppaniksi. mutta oletko pitkäjännitteinen? hän ei kestä painostusta, vaan etsii hyvää ystävää ja seuraa, pysyäkseen tasapainossa ja rakentaakseen elämänsä puitteet kuntoon. jos tunnistat itsesi tällaiseksi, niin häneen tutustuminen on ehdottomasti myös sinulle hyvä asia.
t. Keskiyö
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291323
- 100841
- 75650
- 50567
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa11481ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40454Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m150422Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30397Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;174372- 25368