Onkohan puttaalakin näitä 40vuotiata, jotka väittävät olevansa alle 18v?
Vastaukset 6
- totuusontuollaulkona
Jotkin rajoittuneet ihmiset ei vaan erota vanhempia avustajia ja nuoria pakolaisia toisistaan,kun eletään pullossa laput silmillä kuunnellen samanmielisten puhetta ja kirjoituksia.
- aefafkelkfalkfellfelfe
Ei täällä foormumilla ainakaan jten voitsit alkaa kiroittaa normaalia kieltä jos kirjoitaat joitain koska tätä paskafoprumia on muutenkin tarkeepsi hankala lukea.
- aipgfa
Niin!
Minua ei kiinosta yhtään, minkä ikäsiä ne puttaalla olevat on?
Mutta näitä huijari tulijoita on oikiasti täällä meiän rantamilla.
Joista vanhimmat miehet 40- 50 vuoden välillä olevat väittävät viranomaisille olevansa 17 vuotiaita. - paltapuoli
Partalapsi ja 13 kultamunaa
Suomalaiset on vaiennettu. Jos kertoisi totuuden maahanmuutosta, monelta menisi työpaikka. Saan paljon kansalaispostia näiltä maan hiljaisilta. Tässä yksi, jota olen yhdestä kohtaa muuttanut lähteen suojaamiseksi.
Somali oli tullut "lapsena" Suomeen. Sitten hän tuli miehen ikään ja haki itselleen somalialaisen vaimon, lomamatkallaan. Työpaikan mieheksi varttunut "lapsi" sai positiivisen syrjinnän avulla, oikeastaan ihan turhan, mutta hyväpalkkaisen työn.
Sitten tuli veljenpoika. Migrin virhe. Näitä voi tulla myös siten, että Suomesta lähetetään rahaa Somaliaan, tullaan komeasti lentokoneella Suomeen ja haetaan omaa turvapaikkaa. Aikaisemmin nämä tulivat kasvattilapsina.
Veljenpoika sai tuoda Suomeen äitinsä ja isänsä, ja heidän 5 muuta lastaan, siis veljenpojan sisarukset.
Sitten tuli oma äiti. (Eli ensimmäisenä tulleen äiti, joka on myös veljenpojan kautta tulleen isän äiti.) Taas Migrin virhe. Vantaalla oli perheelle etukäteen annettu samasta talosta isompi asunto, jotta äiti saa oman rauhan. Äiti vietiin vähän provosoiden sanottuna suoraan lentokentältä silmäleikkaukseen. Suomalaiset tietävät omaisia, jotka odottavat kaihileikkausta vuosia, jotkut ehtivät kuolla ennenkuin vuoro tulee. Selvästi sosiaalitoimiston väki ystävystyy maahanmuuttajien kanssa ja järjestävät heidän asioitaan kuin omilla rahoillaan.
Somaliasta tuotu vaimo on saanut 3 lasta. Tasaisen vauhdin taulukolla hän ehtii tehdä tusinan lapsosia Suomeen.
Tähän mennessä yksi partalapsi on muninut 13 kultamunaa. Perheen (klaanin?) tarina Suomessa on vasta alussa.
Kun vuonna 2015 tulleista 20.000 saa oleskeluluvan, 6000 valittaa ja jää ja 6000 jää tänne muuten vaan, niin se tietää 400.000 uutta maahanmuuttajaa seuraavien vuosien aikana. Mikäli he kotoutuvat Suomeen yhtä hyvin kuin tämä partalapsi. Noiden 32.000 tulleen lisäksi. Joka vuosi.
Jos tulijoiden tahti pysyy samana, on täällä 10 vuodessa 320.000 turvapaikanhakijana tullutta ja heidän 4.000.000 kultamunaansa. Tänne aiemmin tulleiden lisäksi. 10 vuoden jälkeenkin on elämää ja maahanmuuttoa.
Hyvää uutta vuotta, tosin suomalaisille ei tule hyvää vuotta. Somaleille, afgaaneille ja irakilaisille kyllä.- whitetrash
mitäpä jos hankkisit itteles elämän.
- kuosiki
whitetrash kirjoitti:
mitäpä jos hankkisit itteles elämän.
mulla olis sulle whitetrash köysi,jos oot kyllästynyt elämään
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 54980
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan69791Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli66777- 61731
En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.52680- 62643
Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk7626Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik33603- 78486
Mersumies201
Oli tänään hyrskällä melekoosen tehokas 124 liikenteessä. Ei paljon vastamäki haitannu....15483