masentunut

olen niin masentunut joka päivä tunnen että menen alaspäin ja alaspäin ja kohta loppu näkyy, itsemurha kuullostaa niin ihanalta sanalta että kohta joudun tekemään sen ratkaisun
minullla ei ole enää kavereita, olen vaan aina yksin( en kyllä tosin niitä ansaitsekaan) en uskalla mennä uloskaan kun tuntuu että kaikki puhuu minusta ja kuulen ne päässäni ja näen eksän joka paikalla vaikka hän asuu eripaikkakunnalla, mutta kyllä hän onnistuu tekemään mahdottoman, (eksäni oli se joka pahoinpiteli minua) näen kaiken ja kuuleen ääniä koko ajan...olen itsekäs tiedän sen kaikki mitä mulle tapahtuu niin ansaitsen sen
kiitos jos jaksoitte lukea
657
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Käänny Heini Jumalan puoleen. Joulu on juhla, jota vietetään Kristuksen syntymän juhlana, jolloin Jumalan antoi syntyä Kristuksen ihmiskunnan, myös sinun Vapahtajaksi. Ei sinun tarvitse pelätä, ei mitään uhkaa. Sinä olet arvokas ihminen ja tarkoitettu elämään. Älä mieti pahoja aikeita itseäsi kohtaan.
Et ole itsekäs vaan sairas. Et ansaitse pahaa. Jos on mahdollista niin mene toki mukaan sukulaistesi luo viettämään joulua.
Muistan sinua rukouksin.

Äänestä
  • ei.yksin.Jouluna

    21.12.2015 10:10


    Jouluyö - juhlayö suora lähetys 24.12. Radio Dei, Radio Patmos tai netistä http://patmos.studio24.fi/

    Patmos lähetyssäätiön suora Joulu-lähetys 24.12 studiossa Leo Meller, Pirkko Säilä ja Pasi Turunen.

    Tervehdysiä lähetyskentiltä, hyvää Joulumusiikkia ja puhelinlinjat ovat auki tuttuun numeroon 0800-411 011

    Jouluyönä kenenkään ei tarvitse olla yksin!

    Äänestä

Kaikki lähtee rullaamaan eteenpäin, kun päätät antaa anteeksi. Tuntui miltä tutui. Tietysti Jeesuksen kanssa niin päätät.

Kukaan ei ansaitse pahoinpitelyä. Mä olen nähnyt sitä vähän. Se eka kerta on suuri kynnys ja ajattelen, että sen jälkeen ihminen jotenkin katkeroituu. Siitä tulee pahoinpitelijällekkin niin paha olo, että hän ei pysty käsittelemään sitä. Seuraavalla kerralla kynnys onkin jo matalampi.

Miehet ylipäätään on aika kovasydämisiä. Kyllä minä miehenä tiedän, mistä puhun. Naisilla on yleensä pehmeämpi ote asioihin. Kuinka monta naista me miehet olemme turmelleet kovuudella. Poikkeuksia on, mutta näin se yleisestiottaen menee.

Raamatussa sanotaan, että älä anna pahan voittaa sinua, vaan voita sinä paha hyvällä. Sä voit olla voittaja tässä asiassa. Muista rukoilla.

Itsesi ja sen exän puolesta.

Äänestä
  • Aamen!

    Äänestä

  • hei!!
    joulu tuli ja meni, olin sen yksin, en jaksanut astata edes puhelimeen, kun mulle soitettiin. olo on yhtä paska kuin ennenkin, en tiedä miten jaksan enää...
    mulla ei ole oikein mitään mielimusiikkia, jos pitäis joku sanoa niin nightwish. yritän syödä terveellisesti, tykkään paljon marjoista, ehkä paras ruoka olisi maksapihvit tai makaroonilaatikko
    leffoja jos katon niin tykkään historia sekä kauhu elokuvista.
    kiitos kun kirjoitit, jospa mullakin olisi toivoa vaikka ei se nyt näytä siltä
    kiiitti!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


heini87 kirjoitti:

olen niin masentunut joka päivä tunnen että menen alaspäin ja alaspäin ja kohta loppu näkyy, itsemurha kuullostaa niin ihanalta sanalta että kohta joudun tekemään sen ratkaisun
minullla ei ole enää kavereita, olen vaan aina yksin( en kyllä tosin niitä ansaitsekaan) en uskalla mennä uloskaan kun tuntuu että kaikki puhuu minusta ja kuulen ne päässäni ja näen eksän joka paikalla vaikka hän asuu eripaikkakunnalla, mutta kyllä hän onnistuu tekemään mahdottoman, (eksäni oli se joka pahoinpiteli minua) näen kaiken ja kuuleen ääniä koko ajan...olen itsekäs tiedän sen kaikki mitä mulle tapahtuu niin ansaitsen sen
kiitos jos jaksoitte lukea

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu