Haluaisiko joku kirjoitella 17-vuotiaalle tytölle

Asun_Lapin

syrjäseudulla. Koskaan en ole muualla käynytkään.

Täällä eletään edelleen semmoista luontaistaloudellista elämään kuin on eletty jo satoja vuosia. Ei ole paljon rahaa, mutta paljoa ei tarvitakaan. Toisenlaista elämää olen nähnyt televisiossa ja nyt netissä.

Peruskoulun lisäksi ei ole ollut mahdollisuuksia saada muuta koulutusta. Ei ole kauniita vaatteita. Ei paljon mitään harrastusmahdollisuuksia.

Haluaisiko joku kirjoitella minun kanssani:

[email protected]

7

200

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tosiystävääetsivä

      Hei,
      mielelläni olisin voinut kirjoitella kanssasi, mutta olen niin kovin paljon Sinua vanhempi iältäni. Iloista ja kaunista joulunaikaa Sinulle. Kaikkea hyvää tulevalle vuodelle Sinulle toivottaen...StellaNova.

      • Ei_kai_se

        ikä ole este kirjoittamiselle... Kirjeitsehän eri ikäisetkin voivat tulla hyviksi ystäviksi. Se on elämää se.


    • pikkumyy13

      Olen todella paljon vanhempi kuin sinä, lapsenikin ovat. Jos tämä on aito viesti, niin meillä on täällä Helsingin kodissa tyhjä huone, johon voit muuttaa ja alkaa opiskella täällä jotain järkevää ja sinulle sopivaa ammattia.

      • tuohan_on

        kauniisti tarjottu


    • Olisi_mukavaa

      kuulla, onko tyttö löytänyt kirjeystäviä.

      Tuskin monikaan nykyään viitsii kirjeitä kirjoitella.

    • MEEKA

      Moikka. Minua kiinnostaisi vaihtaa ajatuksia sun kanssa. Osoitteeni on: [email protected] Kirjoitellaan.

      • Mikset_sinä

        kirjoita hänelle hänen sähköpostiinsa? Jospa häm eo enää käy palstoilla, koska tekstihän on kuukausia vanha.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      59
      4462
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      35
      1959
    3. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      159
      1435
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      160
      1387
    5. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      47
      1371
    6. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      250
      1183
    7. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      201
      1092
    8. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      146
      1047
    9. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      60
      948
    10. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      80
      947
    Aihe