Olisin vienyt rappukäytävän poikamiehen katkolle, mutta eipä siltä vastata ja on kuulemma kiinni. Päivystys ei ottanut miestä.
Niin ja onks totta, et katko loppuu kokonaan ? Tälläst puhutaan piireissä.
Ainaskin lääkäri lähtee eläkkeelle syyskuun lopulla..kuulemma.
Mitä sitten tapahtuu ???
Niin ja onks totta, et katko loppuu kokonaan ? Tälläst puhutaan piireissä.
Ainaskin lääkäri lähtee eläkkeelle syyskuun lopulla..kuulemma.
Mitä sitten tapahtuu ???
Vastaukset 40
Vanhimmat
Ei päihdehoito lopu, vaikka yksi paikka suljetaan.
Sitten pitää sulkea toinen, sitten kolmas...kunnes päihdehuolto LOPPUU.
Mitäs varten sä olisit viemässä rappukäytävän poikamiestä mihinkään. Eihän sekään sua mihinkään veisi. Pidä huoli omista asioistasi. Jos puutut toisen asioihin saat isoja ongelmia.
Peppurana
TE, saatte isoja ongelmia, roskaväki.
En ole kuullut, että katko suljettaisiin.
Kyllä piireissä pitäisi tietää, että katko on suljettu joulupyhinä, kuten muutkin paikat.
Minkälaisessa talossa asut, kun rappukäytävälläkin asuu poikamies.
Ei kai sentään lapsiperheitä.
Pitääkös paikkansa, et koko päihdepuljun lääkäri vaihtuu ensi syksynä ???
Mistäs sitten hembut saa diapaminsa sun muut teemut
Ehkä uusi lääkäri on yhtä leväperäinen kirjoittelemaan reseptejä ja pillerinpyöritys jatkuu entiseen malliin.
Lääkärin lähtiessä eläkkeelle syyskuun lopulla, hänen tilalleen valitaan uusi.
Ei silloin tapahdu mitään muuta.
Juu ja tuleeko joku lääkäri hoitamaan Porin viinaongelmaisia ?? Hah.. nykyään ei edes tk.n saa lääkäriä.
Luulen, et koko puljussa on syyskuussa aika sekavat touhut. Taitaa kaatua koko palvelutoiminta. Eihän noi viinaongelmaiset juokse Porissa kuin pillerien perässä.
T. AA
Olen kuullut, että Raumalla on hyvin toimiva katko.
Kaikkien alkoholiongelmaisten kannattaa muuttaa Raumalle.
Ehdottomasti kaikki Porin juopot muuttakaa Raumalle !!!
Yritin soittaa aamulla katkolle, mutta puhelu kääntyi jonnekin Maisan palveluun ?
Höh ??? Onks noi vaihteet sekaisin vai ottaako Maisa vastaan juoppoja.
Joulu meni raittiina kuten talvi muutenkin.Talvi ja kevät tehdään töitä ja treenataan salilla ja lenkillä.Kesää varten säästetään ja silloin kierrellään festareita ja dokataan.Vappuna se alkaa ja Jazzeihin loppuu,sit vielä yks etelän reissu ja sitten ollaankin siinä kuosissa että katko kutsuu.Syksy ja talvi taas kunnolla ja tätä rataa menty useampi vuosi.Elämä on ihanaa selvinpäin kuten myös pelti kiinni.
Mitä tekisit jos katkolaa ei olisi. Se aika kun ei ole kaukana. Päihdehommat on kuulemma suuren mullistuksen edessä, kun lekuri poistuu riveistä.
On nääs serkku töissä siellä ja tietoa on tihkunut asiasta.
Sitten huilataan kotona ja jos varautuu jo etukäteen asiaan niin eiköhän asia hoidu niinkin.Eihän se tietty ole veronmaksajien intresseissä maksaa holistien hoitoa mutta niin kauan kuin palvelu pelaa niin sitä käytetään.
Vetäkää ranteenne metsässä auki saatanan hampuusit.
Ulkona on nyt senverran pakkasta, ettei tarkene mennä metsään.
Mulla sama juttu. Katkolle soitin ja puhelu ohjautui Maisaan.
Tehkää nyt jotain asialle....!!!!!
korjataan parhaillaan, jatkossa ohjautuu oikeaan osoitteeseen eli hangassuon kaatopaikalle
Aukeeko katkola huommenna ??? On nääs ruoka ja diapamit loppu ja pitäis päästä hoitoon. Maisasta eivät viikolla osanneet sanoa.
Katko on taas AUKI ..jippii. Nyt koittaa rauha, ku naapurinkin kajaporukkaa mennee katkolle tankkaamaan, et saa taas uutta energiaa juomiseen.
No tälläs tää juoppojen elämä on. Katko pitää hyväs kunnos juopot sun muut nistit, et jaksavat juhlia vuodesta toiseen.
Kuka puhkais kuplan.
Miksi tuollaisia katkohoitolaitoksia yleensä pitää olla. Suurin osa asiakkaista on siellä vaan lepäämässä ja keräämässä voimia uuteen dokaamiseen tai jos ruoka loppuu jääkaapista, niin katkolta saa hyvät ateriat ja vielä kourallinen diapameja päälle.
Mikäs siinä sitten olla diapamhöyryissa ja vatsa täynnä.
Onko katko auku vielä ??? Kuulin, että siellä jyllää korona ja uusia jeppejä ei päästetää sisään.
Onks tarkempaa tietoa ???
Sinne joutuu jokainen nyt viemään omat koronakepit. Talon keppejä ei saa käyttää.
Kiinni on. Kaikilla korona-virus.
Samoin on a-klinikka kiinni.
Näin tiesi kertoa puskaradio, mutta kantsii soitella sinne ja varmistaa.
Kaikilla on gambina virus
Kuka hullu nyt katkolle menisi. Siellä ihan varamaan jyllää korona.
Koko laitos on pian karanteenissa. Tämä on täysin varmaa.
Ei se ole varmaa. Se on vain sinun sairas mielipiteesi.
Somessa on juttua katkon tilanteesta. Karanteenissa on koko pulju.
SOME ei ole mitään muuta kuin paskapuheen ja huhujenlevityskanava. Toisille se on ainoa elämä. Mulla on muutakin tekemistä kuin sometus.
Katko on kiinni kuulemma. Krapulaisten ja narkkarien pitää pysyä kotona karanteenissa.
Annettu suositus, ettei alkoa ja huumeita hamstrata viikko kausiksi.
Kuulemma varastoissa on niitä lähes puoleksi vuodeksi.
Pontikan keittoa on suositeltu, mutta vain omaan käyttöön.
Pitääkö paikkansa, että katkolla rieuhuu korona ? Somessa huhuillaan näin.
Tää porukka on niiiiiin säälittävää, ensin ollaan takki auki niiiiiin kovia olevinaan, ollaan oikeen linnassakin oltu ja on tatulointiki nii.
Nyt nää samat kuolemaapelkäämättömät kreivit ja prinsessant kulkee käsidesi mukanaan, eikä suinkaan juodakseen sitä kuten yleensä, e-hei, sillä huolehditaan käsihygieniasta ettei vain pikku reppanoille tule noutaja korinan muodossa.
Miten säälittävää porukkaa.
Pthyi hitto, pelkkää räkää koko sakki.
Ensin juodaan rahat ja sitten aletaan mankua ruoka-avustuksia ym sossutukia.
Noille saatanoille ei kuulu antaa yhtään mitään kun ovat sen perustoimeentulotukensa päihteilleet,
loppukuun voi syödä vaikka pulunpaskaa.
Ja jos jää kiinni myymänäpistyksestä, vaikka makkaran varastaisi nälkäänsä, niin aina kovennettua koska on täysin itse aiheutettu tilanne.
Aina puoli vuotta vankeutta kunnon kivitalossa, ilman lomia ja perhetapaamisia.
Alkaa se saatanan muiden siivellä päihteily ja kukkoilu vähentyä.
Kaikenlaista, Kreiviä ja Hullu-Kirsiä muut joutuu elättämään ja kiitos on että yrittävät olla mahdollisimman paljon haitaksi muille.
Saunan taakse viimeiselle selänpesulle, ilman shampoota, pelkkä kirves riittää.
Asuuko toi Hullu-Kirsi Pihalavassa ????
Vaikeahoitoinen+tuo+alkoholismi.+Kun+ihminen+vihdoin+huomaa+olevansa+alkoholisti,+sitten+ei+ainakaan+omin+avuin+enään+pysty+raitistumaan.+Elämän+kovin+päätös+pitäisi+pystyä+tekemään+syyntakeettomana!+Kun+sitten+määrätään+rohtoja+jotka+oikein+käytettynä+auttavat,+pitäisi+niistä+pystyä+luopumaan+4-6+viikon+kuluttua,+viimeistään.+Jos+esim.+20+vuotta+juonut+pystyisi,+ei+alkoholisteja+olisi+olemassakaan.+Ensin+tulee+ensimmäiset+ongelmat,+sitten+toiset,+sitten+kolmannet+ja+sitten+ollaankin+moniongelmaisia,+jotka+ilman+oikeaa+lääkitystä+sortuvat+juomaan+99%+todennäköisyydellä.+Esim.+20+vuoden+juomisen+seurauksena+on+mennyt+terveys,+mielenterveys,+työkyky,+sosiaaliset+suhteet,+rahat,+elämänilo+jne.+Sitten+ohjataan+"aikuisten"+vastaanotolle+kuuntelemaan+suojatyöpaikassa+kustannuksellasi+pelleilevää+naista!+Karmeeta!+Vellu.
Voisi tuohon hieman auttaa sekin että tuollaiseen auttajan ammattiin ei palkattaisi ainoatakaan lapsen tasolla hihittelevää pälliä, ei aikuinen terveellä itsetunnolla varustettu ihminen hihittele muiden ongelmille, varsinkaan kun se auttaminen on ammatti ja siitä maksetaan palkkaa.
Kannelkaa aina kun kohtaatte pösilön joka ei kuulu virkaan jossa on.
Kyllä juopoille ja narkeille saa hihitellä. Ovat nyt tyhmiä, kuin olla voi.