Ynnä muut hyysärit. Anteeksi nimitys, mutta muuten ei satu oikeaan kohteeseen.
Siis Oikein Hyvää Joulua ja Onnellista Uutta Vuotta teille erityisesti! Ilman mitään pahoja taka ajatuksia. Vilpittömästi sydämestä.
Toivoo se niin sanottu rasisti
Siis Oikein Hyvää Joulua ja Onnellista Uutta Vuotta teille erityisesti! Ilman mitään pahoja taka ajatuksia. Vilpittömästi sydämestä.
Toivoo se niin sanottu rasisti
Vastaukset 9
Vanhimmat
'Rasisti' kuuntelee Juicea. https://www.youtube.com/watch?v=gOY421ZXDQQ
Upp
Suvaitsevainen eikö ole suvaitsevainen? Vuoropuhelua ei voi tulla?
Tarjottu sovintoa. Miksi et halua sitä?
Miksi ette tule nyt esiin? Minä toivotin Hyvää Joulua.
Odotin, että joku sillanrakentaja tulee.
Teidättehän, että tämä on nyt hyvin noloa teille, jos ette kykene samaan.
Hyvää Joulua kuitenkin anarkisteille.
Keskustelun silta on laskettu. Aina auki....
Suvakki ei halua muuta kuin lyijyn laulua?
uppia
Uppia uppia! Eikö suvaitseva hyysäri voisi millään keskittyä omiin hyysättäviin? Mennä vaikka mummolaan seukkaamaan tai ulkoiluttamaan omia mummoja tai käymään yksinäisten luona? Mikä siinä oikein tökkii, miksi omat eivät kiinnosta? Ovatko liian vanhoja, rumia tai tyhmiä?
Saako suuremman kunnian, kun pyörii riskien partasuulasten joukossa? Eikö hyysäri huomaa, että partalapset nauravat, miten hölmö suomalainen on.
Omat vanhukset olisivat kiitollisia pienestäkin avusta, kun edes joku kävisi joskus, vaikka vain juttelemassa.
Onneksi kiinnostus nelikymppisiin alaikäisiin alkaa haalistua pikkuhiljaa, kun älytään, että tätähän jatkuu maailman tappiin, jokainen tuleva sukupolvi pääsee hyysäämään sydämensä kyllyydestä.
Nämä suosikkihyysättävät ovat vain taakkana köyhälle, työttömälle Suomelle. Heille kaikki heti nyt, heiltä päin ei ole odotettavissa mitään. Ei ikinä veronmaksua, ei työtekoa, kun omillekaan ei työtä ole. Miten vaikkapa issat työllistyisivät, taidot pikkulapsen tasolla, taustalla vain oleskelua.
Vaikeata tulee olemaan, heillä ja meillä ja kaikki on otettu vastaan ihan vapaaehtoisesti, tervetuloa vain.
Ei suvakkien hyvät teot ylitä ulkomailla uutiskynnystä jos ne auttaisi suomalaisia mummoja ja ukkeja kotimaassa? Mutta partalasten kanssa otetut selfiet leviää kulovalkean lailla ulkomailla, josta käy selville näitten laupiaitten samarialaisten hyvät teot! Ja varsinkin sana kiirii sinne lähi-itään josta lappaa tänne jengiä norkoilemaan rahaa!