kaavoitetuille ok- tonteille kunnallistekniikan, ,että saadaan lapsiperheet kiinnostumaan raisiosta. tarjonta lisää kysyntää, siten myös työssäkäyvien kiinnostusta. kaikki eivät halua betonibunkkereihin. tontteja on aivan turha kaavoittaa, jos niihin ei pääse rakentamaan. päättäjät voisivat ottaa oppia naantalista.
raisio tarvitsee
valtuutettu
5116
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
näinhän se on, nimenomaan työssäkäyviä, ei työstä kieltäytyviä.
on raisio ainakin parempi kuin masku, entinen veroparatiisi, nykyinen kriisikunta.
Kohta se alkaa, BB-Extra & Big Brother 10v bileet heti perään — mukana Suvi Madsen, Amanda Harkimo, Teija Kurvinen ja 30 muuta paikassa Big Brother Studio.
Tuossa on toinen ketju, alaikäisten VOK Raisioon. Jos on totta, on se keskellä Raisiota ja vaikuttaa jokaisen raisiolaisen lapsen koulunkäyntiin ja turvallisuuteen.
Ei kukaan ole näinä päivinä niin hullu, että alkaisi omakotitaloa rakentaa, kun ei koskaan tiedä, milloin Vokkilotossa osuu päävoitto omalle kohdalle.
Kauppalehden asuntosijoittamispalstalla varoitetaan myös esim. ostamasta sijoitusasuntoa Helsingin keskustasta, samat perusteet.
raision on alennettava liittymis ja, muita rakentamisen kustannuksia että saadaan työssäkäyviä veronmaksajia asukkaiksi.