lapsen koulumenestys ts2

tää on nyt taa sarjassamme pöllöt kysymykset mut miten koulumenestystä saa parannettua? kun en vaan käsitä.. eli voiko jostain opiskella tai tehdä läksyjä tai jotain? en ole löytänyt mitään.. vai tuleeko niitä läksyjä ja vaan välillä? öhöm.. mä oon ihan taukki näissä jossain jutuissa x)!
7511
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

ainakin mun perheissä ne lapset saa joka kerta läksyy..jos lapsi tekee läksyt ja opiskelee esim. tietokoneella(ainakin sims 1 oli..) tai sit kirjahyllystä toiminto opiskele tai jtn, ni se lapsi menestyy koulussa. ja sit kato että ne lapset menee kouluun hyvällä tuulella!!!!!! toivottavasti oli apua.. :)

Äänestä
  • sitä mä just ihmettelenki ku missään hyllyssä tai missään ei oo mitään toimintoa.. niinkuin muissa simsseissä on! että mitäs niitten pitää sitte tehä? vaikka niitä taitoja opiskelisin kuinka niin numero pysyy vaan 6, ja kuulin jostain läksyistä mut en kyllä tajuu? ja mieliala on melkeen aina platinatasolla.. pöh! mut kiitos kuiteski ku jaksoit vastata x)!

    Äänestä

  • schtzuitzi kirjoitti:

    sitä mä just ihmettelenki ku missään hyllyssä tai missään ei oo mitään toimintoa.. niinkuin muissa simsseissä on! että mitäs niitten pitää sitte tehä? vaikka niitä taitoja opiskelisin kuinka niin numero pysyy vaan 6, ja kuulin jostain läksyistä mut en kyllä tajuu? ja mieliala on melkeen aina platinatasolla.. pöh! mut kiitos kuiteski ku jaksoit vastata x)!

    Ne lapset tuovat koulusta mukanaan läksykirjat. Kannattaa olla tarkkana, että mihin ne ne kirjat laskee, mutta niitä painamalla pystyt tekemään läksyt ja koulumenestys paranee.

    Äänestä

  • Eräs1 kirjoitti:

    Ne lapset tuovat koulusta mukanaan läksykirjat. Kannattaa olla tarkkana, että mihin ne ne kirjat laskee, mutta niitä painamalla pystyt tekemään läksyt ja koulumenestys paranee.

    toivottavasti ei ole heittäny roskiin x)!

    Äänestä

Ne voi kirjahyllystä kirjoja lukemalla opiskella ja en oo varma mutta ehkä tietokoneellaki!

Äänestä
  • Kun sim tulee koulusta se tuo mukanaan koulukirjat.Se saattaa jättää ne ulos tai viedä lähimpään pöytään,opiskella voi myös kirjahyllystä kirjaa lukemalla. Eli kun koulubussi saapuu nin silmät käteen ja katsomaan!
    :)

    Äänestä

  • Nii.. mulla kerra teini ei tehny läksyjä, ni arvosano laski 8 .... 5 1/2!!! kannataa pitää lapset/teinit hyvällä tuulella, ni ne jaksaa tehä läksyt loppuun asti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


schtzuitzi kirjoitti:

tää on nyt taa sarjassamme pöllöt kysymykset mut miten koulumenestystä saa parannettua? kun en vaan käsitä.. eli voiko jostain opiskella tai tehdä läksyjä tai jotain? en ole löytänyt mitään.. vai tuleeko niitä läksyjä ja vaan välillä? öhöm.. mä oon ihan taukki näissä jossain jutuissa x)!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu