mietin tuossa

Että onko vaimosi kauniimpi ja haluttavampi, kuin kaipauksen kohteesi?
11134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

"Kauniimpi" ei aina ole välttämättä haluttavampi.

Äänestä

Ei voi verrata, ihmiset ovat omanlaisiaan

Äänestä

Tuskin on tarvetta kaipailla, jos on haluttava ja kaunis/komea puoliso!!

Äänestä
  • Ja miksihän varakas ja komea menestynyt mies pettää kaunista vaimoaan esim. ulkomaisen ulkonäöltään mitäänsanomattoman sisäkön kanssa. Voi olla, että kaunis, mutta toisaalta kylmä ja pihtaava koppelo ei vain sytytä petipuuhissa.

    Äänestä

  • syitävoiollamonia kirjoitti:

    Ja miksihän varakas ja komea menestynyt mies pettää kaunista vaimoaan esim. ulkomaisen ulkonäöltään mitäänsanomattoman sisäkön kanssa. Voi olla, että kaunis, mutta toisaalta kylmä ja pihtaava koppelo ei vain sytytä petipuuhissa.

    Niin kun kysymys olikin siitä, onko sekä kaunis ETTÄ haluttava. Sinun esimerkissä koppelo ei sytytä!

    Äänestä

  • lukemisen.vaikeusko kirjoitti:

    Niin kun kysymys olikin siitä, onko sekä kaunis ETTÄ haluttava. Sinun esimerkissä koppelo ei sytytä!

    Kysymys oli ehkä, mutta se ei rajaa vastauksia, koska muitakin vaihtoehtoja on, kuten yritin tuossa esimerkillä valaista. Ellet ole päättänyt vastausta jo ennalta??

    Äänestä

  • ymmärtämisenvaikeusko kirjoitti:

    Kysymys oli ehkä, mutta se ei rajaa vastauksia, koska muitakin vaihtoehtoja on, kuten yritin tuossa esimerkillä valaista. Ellet ole päättänyt vastausta jo ennalta??

    Vastasin kysymykseen, toisin kuin sinä.

    Äänestä

Totta mooses vaimot on kauniimpia kun kaupungin kertapanot. Pano tyydyttää minun himot kun vaimo on raskaana.

Äänestä
  • se sinun omanarvon tunteesta ja toisten arvostamisesta.

    !

    Äänestä

Miksiköhän lähdetään siitä, että pettäminen mitenkään liittyy petetyn ulkonäköön, myöskään panostaminen makuuhuoneviihteeseen ei estä puolisoa pettämästä, jos puoliso on heikko luonne, joka ei halua kieltää itseltään mitään kivaa.

Äänestä
  • No mulla itsellä on nyt ratkaisevaa se, että en tunne MITÄÄN seksuaalista kiinnostusta mieheeni, eikä mitään tunteita muutenkaan ole. Kyllä se on ratkaisevaa parisuhteessa, haluaako toista vai ei.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


miehille kirjoitti:

Että onko vaimosi kauniimpi ja haluttavampi, kuin kaipauksen kohteesi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu