Etsin tälläistä:Tallentava valvonta kamera veneen sisätilaan.Riista kamera on yksi hyvä vaihtoehto,mutta etsin sellaista jonka voi kytkeä päälle ja pois kaukosäädöllä.Muistikortille tallentava on ok(lähettävä tarpeeton voihan siitä tietysti jättää puelinkortin pois ) Millaisia ratkaisuja on käytössä?
Kamera veneeseen
Murto
92670
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Tllaisesta saa halvalla tehtyä:
http://www.ebay.com/itm/2015-Black-Mini-Spy-Hidden-DV-DVR-U8-USB-Disk-Cam-Motion-Detector-720x480-/121779925247?hash=item1c5aa630ff:g:vuUAAOSw4HVWE3SW
Ottaa akun pois ja laittaa usb kaapelin kiinni akun johtoihin, niin saa jatkuvan virrasyötön.
Tuollainen 7 euron nimetön kiinalainen tikku onkin varmaan tooosi laadukas peli.
sitä se massatuotanto tekee, halpoja laadukkaita tuotteita. Brandiuskovaisille käy kuten palavien iphonien ja samsungien omistajille.
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2805077/iPhone-6-user-left-second-degree-burns-new-device-bent-burst-flames.html
https://www.yahoo.com/tech/girls-galaxy-s4-smartphone-burns-under-her-pillow-as-93135039699.html
Miksi et halua kuvaa lähetettävän. jos joku veneeseesi menee ja näkee kameran. Arvaa miten sille käy? eikö silloin olisi parempi että se kuva olisi jo sinulla?
Olisiko tälläinen hyvä: Videovahti V900,tai uudempi malli , Tuta B12 GSM valvontakamera,mukana 2 kaukosäädintä.Onko tälläisiä käytössä
Meirän veneessä on burrel HD valvontakamera jossa prepaid sim kortti. Laite lähettää kuvan tunkeutujasta/rosmosta kotio. Pelkälle muistille tallentava on siit huono että rosmo jos sen huomaa ni sehän tuhoo sen. Ja tietysti tarrat on että veneessä kameravalvonta.
Oletan, että haluat mahdollisten murtomiesten varalta kameran (ellei nimesi satu olemaan Axl Smith...) Silloin lähettävä kamera on oikeastaan ainut järkevä vaihtoehto. Kuten muutkin jo totesivat, muunlainen katoaa rosmon mukaan kuvineen.
Nimenomaan, ainoa järkevä vaihtoehto on lähettävä kamera, muistiin tallentavalla ei ole mitään virkaa.
Ja tarrat tietysti veneeseen että veneessä on live kameravalvonta 24/7.
Ja jos haluat kameraan etäohjauksen se tarkoittaa sitä että kamera on jatkuvasti matkapuhelinverkossa ja tarvitsee virtaa esim. veneen akusta. Kameran omat paristot eivät riitä pitkäksi aikaa.
Mulla on mökillä burrelin riistakamera. Lähettää kuvat spostiin. Etäohjaus pois päältä ja kameran omat paristot kestävät useamman kuukauden. Tyytyväinen olen ollut.