Sonera hukkaa saapuneet MMS-viestit bittiavaruuteen...
Minun Nokia puhelimessa on toisinaan sisäinen muisti täyttynyt niin, ettei sinne sovi tulemaan MMS-viesti. Esimerkiksi vahingossa ladannut netistä puhelimen "C-asemalle" / sisäiseen flash-muistiin asennustiedostoja tms.
Muutaman päivän päästä tulee ilmoitus:
"Olet saanut MMS-viestin numerosta 358xxx. Viesti on luettavissa osoitteessa www.sonera.fi/mms . MMS-viestit voivat sisältää markkinointia. T. Sonera"
--> kun menen kyseiseen osoitteeseen (ja haen salasanan lähettämällä tekstarin SALASANA numeroon 15400), niin pääsen kyllä oikealla liittymänumero salasana parilla kirjautumaan (väärällä salasanalla antaa virheilmoituksen)
--> mutta Soneran nettisivusto heittää käyttäjän pihalle, nettisivusto sanoo vain että OLET KIRJAUTUNUT ULOS ja kiitos käynnistä.
--> tämä vain toistuu ja toistuu, eikä saapunutta MMS-viestiä pääse koskaan lukemaan
--> olen kokeillut sekä IE:llä sekä Firefoxilla, Windows läppärillä.
Aiemmin viestit ovat olleet sellaisia ettei ele haitannut, koska olen tiennyt niiden sisällön, mutta nyt joulun aikaan jäi LUULTAVASTI joulutoivotuksia saamatta, eikä niiden sisältöä tiedä.
Lähettäjältä menee soneran töppäyksen takia 40senttiä hukkaan.
Mutta eniten harmittaa, että viesti katoaa "bittiavaruuteen", eikä sitä pääse koskaan näkemään.
Sonera Prepaid MMS ongelma
SONERA_KORJATKAA_VIKA
0
60
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841729Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2721605Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2901389Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1701309- 57915
- 48891
- 66884
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em66873Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40861Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤48838