Hollolan asuntotalot

muuttovalmis

Kerro kokemuksesi asunnoista. Ruusut ja risut. Missäpäin ei kannata asustella ja mikä on rauhallinen talo lapsille.

15

3678

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tinttuv

      Samaa kyselen ja etenkin tervatien asunnoista. Missä kunnossa mahtaa olla kämpät?

    • 1_ja_3

      Tervatien kämppien kunnosta en tiedä, mutta pääsääntöisesti Salpatie ja ympäristö on huonoa. Kuntakeskuksen ydin hyvää aluetta, pois lukien Kansankuja. Eli Tiilijärventie, Tervatie, Terveystie ja Keskuskuja on paikkoina hyviä. Salpakankaantie oli aiemmin huonossa maineessa, mutta nykyisin ilmeisesti ihan hyvää aluetta.

      Karilantie näyttää olevan keskellä Tiilikangasta, se on hyvää aluetta missä on lähinnä omakotitaloja. Tai ainakin pientaloja. Samoin harjutie, tosin sieltä on jo jonkin verran matkaa palveluille. Kirikujan seutu myös pientaloaluetta ja rauhallista. Siinä on mm. loistavat ulkoilumaastot ihan vieressä.

      Itse en ole missään näistä asunut, perustuu vain tietoon Hollolasta. Salpatien ja Kansankujan ympäristöä välttelisin, muut taitaa olla ihan ok. Eli kämpästä riippuen kannattaa miettiä miellyttääkö.

      • Tinttuv

        Kiva kiitos, juu ajattelin jotain osviittaa vaan ettei tartte ihan heti pettyä. Töiden perässä kauempaa tulossa.


      • Anonyymi
        Tinttuv kirjoitti:

        Kiva kiitos, juu ajattelin jotain osviittaa vaan ettei tartte ihan heti pettyä. Töiden perässä kauempaa tulossa.

        Meillä 58 m2 Salpakankaan keskustassa rauhallisessa, uusitussa 3 kerroksisessa talossa terveyskeskusta vastapäätä.


      • Anonyymi

        Nyt puhut ylimääräistä tietoa, ei pidä paikkaansa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nyt puhut ylimääräistä tietoa, ei pidä paikkaansa.

        Kyllähän vaan pitää 50 vuotta tällä asuneena joten tiädän kyllä mistä puhun onneksi en asu siällä enää hirveä paikka...


      • Anonyymi

        Ei kannata salpatielle. Täynnä hörhöjä ja ongelmatapauksia.


      • Anonyymi
        Tinttuv kirjoitti:

        Kiva kiitos, juu ajattelin jotain osviittaa vaan ettei tartte ihan heti pettyä. Töiden perässä kauempaa tulossa.

        Ok.


    • phiutj

      Asun Hollolassa mutta muutan pois, täällä ei oo mitään palveluja. Ruokaa saa tosi parista kaupasta mutta muuten ei mitään. Palvelut on kaikki Lahdessa joten sinne.

    • EnnenHollolassakinAsunut

      Milläs kadulla on se pommitalo? Siellä oli ne pari kriminaalia joskus 21 vuotta sitten hommanneet kämpän täyteen räjähteitä ja pamauttivat sitten itsensä taivaan tuuliin. Oli se ulkoseinä lentänyt ja lehdissä isot jutut.

      • Miksi.asia.salattiin

        Ja se räjähde oli varastettu armeijasta. Puolustusvoimat pimittäneet tämän aina tähän päivään asti, mutta totuus tulee vielä esiin. Asiaan liittyy myös vapaamuurarit?


      • EnnenHollolassakinAsunut
        Miksi.asia.salattiin kirjoitti:

        Ja se räjähde oli varastettu armeijasta. Puolustusvoimat pimittäneet tämän aina tähän päivään asti, mutta totuus tulee vielä esiin. Asiaan liittyy myös vapaamuurarit?

        Suomessa on paljon pimitettyjä asioita.


    • Anonyymi

      Setäläntie nykyään täynnä narkomaaneja joita vuokravälitysfirma Rents houkuttelee lahjakorteilla ja 250 euron takuuvuokrilla.

      Salpatien oloinen paska alue

    • Anonyymi

      Salpakankaantiellä on todella avoin kommentointi ihmisten yksityisitä asioista radikaalisti kaikille ympäri kanta hämettä, että paras paikka ikinä!

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona

      Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks
      Sinkut
      152
      3446
    2. Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa

      On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t
      Maailman menoa
      51
      2422
    3. Mitäköhän vuosi

      2026 tuo tullessaan?
      Ikävä
      116
      1220
    4. Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä

      Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu
      Maailman menoa
      13
      1213
    5. Ikävä sinua..

      Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va
      Ikävä
      10
      1109
    6. Väestönsiirtoa itään?

      Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per
      Helsinki
      49
      958
    7. Kuumalle kaivatulle tiedoksi

      Tykkään susta!
      Ikävä
      46
      894
    8. Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?

      Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20
      Suomalaiset julkkikset
      19
      890
    9. Nyt musta tuntuu

      Et alat päästämään kokonaan irti..
      Ikävä
      40
      795
    10. Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt
      Maailman menoa
      202
      721
    Aihe