Varsinkin jos on vielä epävarma suuntautumisensa kanssa?
Laittakaas kehiin.
Laittakaas kehiin.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Oon ollu epävarma suuntautumisestani ja tullut siihen tulokseen että olen ihan puhtaasti lesbo. Mutta siis tapojani joilla olen tähän mennessä osoittanut kiinnostustani:
-IG-tykkäykset
-FB-tykkäykset
(I know, aika mitäänsanomatonta)
-Kysyin awkward elokuvankatsomisiltaan (ft. toinen kaveri) koska en uskaltanut pyytää oikeille treffeille.
Tästä voi päätellä että olen ihan nössö osoittamaan kiinnostustani. Mutta olen ihan totaalisen kusessa tähän yhteen ihmiseen ja nämä on ollu niitä asioita miten olen käyttäytynyt.
Se, että se sama nainen on mielessä aamusta iltaan ja jauhaa vaan kaiket ajat siitä samasta naisesta hyvää tai pahaa, ihan kumpi vaan, mutta jos ajatukset täyttää 24h sama nainen eikä elämässä ole mitään muuta sisältöä niin selkeä merkki se.
No omani tiedän, mutta haen merkkejä vastapuolelta.
Katselee silmiin(ehkä liian kauan) ja hymyilee. Haluaa viettää kanssasi aikaa. Koskettaa ohimennen tilaisuuden tullen. Saattaa puhua sinusta positiiviseen sävyyn. Sit ne perus hiustensukimiset, sanoissa sekoilut ja ailahteleva käytös.
Hyi helevetti,hyi,hyi,hyi.Luonnotonta on saman sukupuolen kiinnostus toisistaan sukupuolisesti.Hyväksyn toki poikkeavuudet,mutta tarvitseeko niistä puhua. Vaikeneminen on kultaa.Lapsille pitää opettaa ja näyttää tervettä elämän mallia.
Sinulle ei tekisi pahaa jos sullekkin käytettäisiin "tervettä" elämän mallia.
näytettäisiin * kännykät..
Luonnollinen elämän malli lapsille on se, että kaikesta puhutaan avoimesti ja viestitään, että elämän moninaisuus on siunaus ja rikkaus.
Ristiriitainen käytös.
Ne voi olla käytännössä ihan mitä sun tätä. Siksipä toivon, että oltais heijastimia toisillemme... Jos kiinnostusta löytyy, niin annetaan yhtä selkeitä signaaleja kuin heijastin auton valokeilassa! Vaikka sitä helposti luulee olevansa tunteineen ihan läpinäkyvä, niin todellisuus yleensä on ihan toinen.. ristiriitaiseen viestintään kariutuu ihan liikaa hyviä asioita.
Lähe mun kanssa ulos kun tuut takas!
Meinaatko omasta ("olenko ihastunut?") vai toisen näkökulmasta ("onko tuo nainen ihastunut?")?
Oman ihastumisen huomaa, kun toisen seurassa viihtyy hyvin ja olo on rento. Naurat helposti etkä voi estää jatkuvaa hymyilyä. Keho on jännittynyt, vatsanpohjassa kihelmöi.
Toisen ihastumista voi tsekkailemalla, miten hän reagoi katsekontaktiin. Pienillä ohimenevillä kosketuksilla (leikkimielinen tönöisy, demonstroisessa "ja sit se teki tällee"...) voi myös katsoa toisen reagointia. Hymyilyn määrä/aitous myös kertoo paljon, samoin se mistä asioista puhuu ja kuinka kiinnostunut hän on sinusta :)
No toisesta. Saattaa katsoa pitkään silmiin, minä olen se joka enemmän koskettaa, tuntuu olevan ihan ok, MUTTA sitten ei pidä juuri yhteyttä, ei pyydä minnekään useinkaan, ei kysy kuulumisia jne. Eli ei taida aidosti kiinnostaa ?