Kotoutukset

Kotiuttamiset voivat alkaa
Irakiin on saatu ikuinen rauha
Isis on nujerrettu,
Eläköön allah amhar
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eihän ne lähde suvakkinaisten lämpimästä sylistä ja lihapatojen ääreltä muuta, kuin pakolla.
Tekevät jonkun rötöksen, että saavat jäädä vankila hotelliin. Taitaa raiskaukset lisääntyä, koska siitä saa varmasti linnaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ksimaa kirjoitti:

Kotiuttamiset voivat alkaa
Irakiin on saatu ikuinen rauha
Isis on nujerrettu,
Eläköön allah amhar

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu