Kuka tietää, missä kohteessa Phuketissa ei ole

venäläisiä, tai ainakin vähemmän?
8187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Itse asiassa venäl. on tosi ärsyttäviä. Käyttäytyvät kaikissa maailman kohteissa sillä tavoin kuin omistaisivat aina kulloisenkin paikan. Minun lomani ei kuitenkaan mennyt pilalle viime vuonna yhden venäläisäidin vuoksi kun noin tunniksi. Sen sijaan ruotsalaiset aiheuttivat hämminkiä lomallamme. Em. asioihin täytyy asennoitua tietyllä tavoin. Eli, kun olet matkasi kulut hoitanut, niin sinulla on täysi oikeus nauttia niistä eduista, joita satsaamallasi rahasummalla saat ja, joita etuihisi kuuluu. Nyt murheenani on kaksi seikkaa tulevalla lomalla. Eli ensiksi, niin en tiedä, että pääsenkö henkilökohtaisista syistä lomalle lähtemään ja toinen on tämä Isiksen vanäläisiin kohdistuva uhkaus. Phuket on tosin niin laajalle levittäytynyt lomakohde, että, josn Isis aikoo tehdä paljon tuhoa, niin Isis räjäyttänee silloin koko Phuketin. Ja em. olisi jo maailmanlaajuisestí kiperä paikka.

Äänestä

Taitaa nämä provoilut olla alkusoittoa sille, että kotikommunistit saavat syyn humanitääriselle interventiolle. Kotikommunistien provokaatiota siis.

Kommunisti Leino onneksi meidät pelasti kertomalla suunnitelmasta puolustusvoimain komentajalla Aarne Sihvolle, joka riisui aseista punikkien valtaaman liikkuvan poliisin.

Äänestä
  • ALAS RYTI, MANNERGHEIJM ja TANNER !

    Tilalle regimentti kolmea ässää!

    Äänestä

Kaksi kertaa kaks viikkoa tritrangilla merlinbeach resortissa olleena en nähnyt siellä kuin yhteensä neljä venäläistä. Patongilla heitä tänä vuonna vähemmän kuin pari vuotta sitten.

Äänestä

Bangkok Postin tämänviikkoisen uutisen mukaan venäläisten matkaajien määrä on pudonnut Phuketissa tänä vuonna keskimäärin 40 prosenttia vastaavaan kuukauteen verrattuna vuosi sitten. Maaliskuussa miinus oli jopa noin 60 %. Voi siis kai sanoa, että heitä on joka paikassa aiempaa vähemmän.

Äänestä
  • Hienoa!

    Äänestä

Hip hei ja hurraa

Äänestä

Oltiin phuketissa pari viikkoa ja tultiin nyt vuodenvaihteessa takaisin. Enimmäkseen oltiin Katalla,Karonilla ja Patongilla. Karonin rannoilla oli eniten venäläisiä, Patongilla vähiten. Samaa mieltä oli myös paikalliset.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kiitoszz kirjoitti:

venäläisiä, tai ainakin vähemmän?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu