Kuka tietää, missä kohteessa Phuketissa ei ole

Kiitoszz

venäläisiä, tai ainakin vähemmän?

8

164

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mieliHalajaaPhuketiinV16

      Itse asiassa venäl. on tosi ärsyttäviä. Käyttäytyvät kaikissa maailman kohteissa sillä tavoin kuin omistaisivat aina kulloisenkin paikan. Minun lomani ei kuitenkaan mennyt pilalle viime vuonna yhden venäläisäidin vuoksi kun noin tunniksi. Sen sijaan ruotsalaiset aiheuttivat hämminkiä lomallamme. Em. asioihin täytyy asennoitua tietyllä tavoin. Eli, kun olet matkasi kulut hoitanut, niin sinulla on täysi oikeus nauttia niistä eduista, joita satsaamallasi rahasummalla saat ja, joita etuihisi kuuluu. Nyt murheenani on kaksi seikkaa tulevalla lomalla. Eli ensiksi, niin en tiedä, että pääsenkö henkilökohtaisista syistä lomalle lähtemään ja toinen on tämä Isiksen vanäläisiin kohdistuva uhkaus. Phuket on tosin niin laajalle levittäytynyt lomakohde, että, josn Isis aikoo tehdä paljon tuhoa, niin Isis räjäyttänee silloin koko Phuketin. Ja em. olisi jo maailmanlaajuisestí kiperä paikka.

    • PunainenKolmio

      Taitaa nämä provoilut olla alkusoittoa sille, että kotikommunistit saavat syyn humanitääriselle interventiolle. Kotikommunistien provokaatiota siis.

      Kommunisti Leino onneksi meidät pelasti kertomalla suunnitelmasta puolustusvoimain komentajalla Aarne Sihvolle, joka riisui aseista punikkien valtaaman liikkuvan poliisin.

      • niinpätietysti

        ALAS RYTI, MANNERGHEIJM ja TANNER !

        Tilalle regimentti kolmea ässää!


    • Sht

      Kaksi kertaa kaks viikkoa tritrangilla merlinbeach resortissa olleena en nähnyt siellä kuin yhteensä neljä venäläistä. Patongilla heitä tänä vuonna vähemmän kuin pari vuotta sitten.

    • Piansiellä

      Bangkok Postin tämänviikkoisen uutisen mukaan venäläisten matkaajien määrä on pudonnut Phuketissa tänä vuonna keskimäärin 40 prosenttia vastaavaan kuukauteen verrattuna vuosi sitten. Maaliskuussa miinus oli jopa noin 60 %. Voi siis kai sanoa, että heitä on joka paikassa aiempaa vähemmän.

      • Eimilläänpahalla

        Hienoa!


    • matkaanVAAN

      Hip hei ja hurraa

    • Liekki000

      Oltiin phuketissa pari viikkoa ja tultiin nyt vuodenvaihteessa takaisin. Enimmäkseen oltiin Katalla,Karonilla ja Patongilla. Karonin rannoilla oli eniten venäläisiä, Patongilla vähiten. Samaa mieltä oli myös paikalliset.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      86
      6023
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      325
      5201
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      20
      2658
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      51
      2605
    5. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      83
      1842
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      103
      1669
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      111
      1531
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      17
      1521
    9. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      120
      1420
    10. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      133
      1393
    Aihe