Miten hän on voinut

OlenSyvästiLoukattu

Tehdä minulle näin. On valehdellut kaiken. On esittänyt kaiken.

7

530

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • OlenSyvästiLoukattu

      Onneksi olen päässyt hänestä eroon.

      • OlenSyvästiLoukattu

        Tiesin aina, että hänessä oli jokin vialla.


      • päästäirtijaoleonnelline

        Sen vaistoaa monesti toisesta kun valehtelee vaikkei mitään myönnetäkään... Ole hyvilläsi että olet nyt vapaa tuollainen syövyttää elämäniloa jos on valehtelijan kanssa eikä ne muutu!


      • OlenSyvästiLoukattu
        päästäirtijaoleonnelline kirjoitti:

        Sen vaistoaa monesti toisesta kun valehtelee vaikkei mitään myönnetäkään... Ole hyvilläsi että olet nyt vapaa tuollainen syövyttää elämäniloa jos on valehtelijan kanssa eikä ne muutu!

        Hän oli vain valehtelija ja esittäjä.


      • Satakuntajeejee
        päästäirtijaoleonnelline kirjoitti:

        Sen vaistoaa monesti toisesta kun valehtelee vaikkei mitään myönnetäkään... Ole hyvilläsi että olet nyt vapaa tuollainen syövyttää elämäniloa jos on valehtelijan kanssa eikä ne muutu!

        Todella vaistoaa valheet, varsinkin jos on ollut vuosia suhteessa ja yhtäkkiä toinen muuttuu. Mitkään asiat mitkä tein (ex)puolison eteen ei riittänyt, syy aina muissa kuin exässä jne.lista on loputon.
        Tunsin pitkään asioiden olevan pielessä, jälkeenpäin ajateltuna olisi pitänyt luottaa omiin vaistoihin enemmän/aikaisemmin. Jättää se valehteleva&manipuloiva nai...no joo, ehkä ennemmin hukassa oleva tyttö hän on.
        Ei pysty vieläkään myöntään virheitään petollisuuttaan, syyt kun on muissa, jossain vaiheessa syyllisyys kävi kai hänelle liian raskaaksi. Myönsi osittain pettämiset, luullen saavansa ne anteeksi, kunhan keksii mitä älyttömämpiä "syitä". Turhan monta kertaa yritin unohtaa ikävät asiat, luottaen parempaan tulevaisuuteen. Aikamoinen klisee, mutta jälkiviisaus on parasta viisautta :D :p .
        Kaikki muut valheet&manipuloinnit pystynyt käymään läpi, kohtuu onnistuneesti ottaen ne opetuksina ja vahvistumaan niiden läpikäymisestä. Pettämisen jättämät henkiset arvet, eivät ole kokonaan poistuneet, en tiedä poistuuko koskaan täysin. Sen oppinut ettei pettäjä(t) valitettavasti muutu, ehkä kyseinen "tapa" voi pysyä piilossa hetken. Vanha toteamus jos pettää kerran, pettää myös uudestaan. Tästä syystä pettäjälle ei ikinä pidä antaa anteeksi, jotkut ottavat sen ns.lupana toimia jatkossa samoin :( .


    • käräytä

      tilanteessa muita niin käräytä

    • Anonyymi

      Älä ny valita, iso ihimine

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      58
      1646
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      365
      1162
    3. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      136
      938
    4. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      14
      764
    5. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      622
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      41
      598
    7. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      90
      558
    8. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      45
      529
    9. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      45
      498
    10. Mies Naiselle pyydän...

      älä satuta minua.
      Ikävä
      47
      475
    Aihe