Kiuas lauteiden päälle

Onko muita vaihtoehtoja lauteiden päälle asennettavaksi kiukaaksi kun Harvia globe pallokiuas ?
Ongelma on että kiukaan asennuspaikalla lauteen runkojen väli on niin kapea, ettei siihen saa sahattua tornikiukaan vaatimaa aukkoa.
Tai kiuas siihen mahtuu mutta asennuskauluksen vaatima aukko on liian suuri.
Onko ehdotuksia ?
8125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Pienemmät lauteet? Isompi sauna?

Äänestä

Lauteet ja sauna tehty.

Äänestä
  • Ihano tosissasi meinaat että rakensit saunan jonka jälkeen aloit miettimään minne kiuas?

    Äänestä

  • LOL!

    Äänestä

  • Muokkaa se runko silleen että se kaulus mahtuu.

    Äänestä

Teetä kiuas. http://www.lehtonendesign.fi/tuotteet/

No niin nyt se palstaa terrorisoiva vainoharhainen voi alkaa mesoamaan.
EI EN OLE SE YRITTÄJÄ EI EN OLE SIELLÄ TÖISSÄ EI EN SAA PROVISIOITA YRITTÄJÄLTÄ EI EN OLE KEHITTÄMÄSSÄ MITÄÄN SALALIITTOJA MITÄÄN ENKÄ KETÄÄN VASTAAN USKO HITON HÖPERÖ!

Äänestä

JA KAIKEN TUON TEKSTIN KOPIOIT MINULTA ! se on tarkoitettu sinun omaksuttavaksi. Sekin asia piti sinulle jälleen kertoa kun et itse mitenkään ymmärrä edelleenkään.

Ja heti lankesit taas ,oikeinko päivystät palstaa ??? koetappa olla tietsikastas 2kk niin se on askel terveempään arkeen kohdallasi.

Hehe katsokaa ihmiset kun se sairas tyyppi tietää kuka kirjoittaa ! Millaista vakoilu tapaa käytät?

Etkö edes itse osaa kirjoittaa? muista käyttää " " ne on tarkoitettu kun lainataan toisen kirjoittamaa TIETOA!

Äänestä
  • Teet sen taas,tapat keskustelun,etkö osaa pysyä poissa sotkemassa ihmisten keskusteluja. Kun olet noin hankala tyyppi niin tyydy lukemaan ja viisastu . Kun käytöstäsi korjataan vittuiluintosi senkun kasvaa kun pitäisi nöyrtyä. ÄÄLIÖ. Koita paksupää nyt olla sekaantumatta sanallakaan tähänkään ketjuun. Nyt nähdään oletko räkänokka vai mies jos osaat olla hiljaa.

    Päätös on nyt sinun , räkänokka vai mies. Olet kusipää,etkö itse osaa kirjoittaa kun lainaat ilman ilmoitusta sinua fiksumman tekstejä?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Saunatimog kirjoitti:

Onko muita vaihtoehtoja lauteiden päälle asennettavaksi kiukaaksi kun Harvia globe pallokiuas ?
Ongelma on että kiukaan asennuspaikalla lauteen runkojen väli on niin kapea, ettei siihen saa sahattua tornikiukaan vaatimaa aukkoa.
Tai kiuas siihen mahtuu mutta asennuskauluksen vaatima aukko on liian suuri.
Onko ehdotuksia ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu