Niin se on Joulu taas ohi...

menihän se. Vuoden päästä sitten uudestaan.
Ei tullu tyynyä kun en raaskinut ostaa.
1160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

lahjoja lahjattomille

Äänestä

Ois jemmass uusia peittoja ja tyynyjäkin ;), mutta annanpa niiden odottaa, siihen asti kun niille käyttäjä ilmaantuu ;).
Jouluhan on kerran vuodessa, samoin kuin uusvuosikin, ja sehän on hetken päästä ;).
Joko pitäs alottaa latautuminen vuoden vaihtumista varten?,,,

Äänestä
  • Äkkiähän sitä tuo vuoden viimeinen päivä taas käsillä.
    Vuoden vaihtuminen ja taas raketit paukkuu taivaalla.
    jokos oot tinat hommannu?

    Äänestä

  • tyynytreilaan kirjoitti:

    Äkkiähän sitä tuo vuoden viimeinen päivä taas käsillä.
    Vuoden vaihtuminen ja taas raketit paukkuu taivaalla.
    jokos oot tinat hommannu?

    Tinat ja raketit on kauppiaalla, kukan sitte lieneekään, mutta kauppiaalle ne taitaa jäädäkin.

    Täällä kun on osassa kaupunkia rakettien ampumiskielto, mutta näkeehän niinä, maalla ainakin ;), jos sinne menen,,,

    Äänestä

  • Samma här: raketit jäänyt useana vuonna kaupanhyllylle.
    Onhan niitä ihan suhtmukava kattella...ja seuraavana päivänä vois keräillä kävelylenkillä niitä rakettienkeppejä.
    Uusvuosi ihan avoin...mitähän sitä tekis?

    Äänestä

  • tyynytreilaan kirjoitti:

    Samma här: raketit jäänyt useana vuonna kaupanhyllylle.
    Onhan niitä ihan suhtmukava kattella...ja seuraavana päivänä vois keräillä kävelylenkillä niitä rakettienkeppejä.
    Uusvuosi ihan avoin...mitähän sitä tekis?

    Kaupungissa parkkipaikalla auto voi kyllä saada palovammoja kun rakettien jämät tipahtelee, parkkipaikka täynnä niitä keppejä. Pitäskö kerätä ja keittaa hellalla kahveet niillä ;), vai posahtaako hellan kannet kattoon raketinjämistä nokien kera ;)
    Maalla ei sitä riskiä, mutta vielä on aikaa valita se paikka,,, jos jotain uutta vaikka ilmaantuis ;),,,

    Äänestä

Ja eikun möyhimään ja pöyhimään...vanha tyyny on tuttu juttu.
Kohti unia ja hyvää yötä :)

Äänestä
  • Unille tästä on mentävä,,, peitto päälle ja iso kasa tyynyjä muokattavaksi ;).
    Öitä ja unia ;),,,

    Äänestä

  • Sinnepä sinne vie askeleet...unimaahan.
    Nähään vain hyviä unia :)

    Äänestä

  • tyynytreilaan kirjoitti:

    Sinnepä sinne vie askeleet...unimaahan.
    Nähään vain hyviä unia :)

    Näin teemme, kohti nukkumaata kera hyvien unien ;),,,

    Äänestä

Talvella nainen pärjää yhdellä, mutta kesällä on hyvä olla myös polvienvälystyyny

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyynytreilaan kirjoitti:

menihän se. Vuoden päästä sitten uudestaan.
Ei tullu tyynyä kun en raaskinut ostaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu