Kanta-kaivin ja ketä muita myyty?

Joku juttu kiertää että olisi tullut joku uusimaanrakennus yhteenliittymä jossa on mm. otsikon firma mukana. Joku pääomasijottaja ostanu? Tietääkö joku jotain?
4361
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sentica on ostanut Kanta-Kaivuu, Cendigon ja Kallionporaus Arto Soinisen

Äänestä
  • Pääomasijoittajat on liikkeellä. Nyt kannattaa olla aktiivinen.....siis jos omistaa hyvän firman minkä voisi myydä.

    Äänestä

Kantojen kaivuuta ei tee kukaan

Äänestä
  • Ei kukaan ja siltikin kaikki.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jaagoppikaivaja kirjoitti:

Joku juttu kiertää että olisi tullut joku uusimaanrakennus yhteenliittymä jossa on mm. otsikon firma mukana. Joku pääomasijottaja ostanu? Tietääkö joku jotain?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu