Kun muka pelaat liikaa

Olen_ainoa

Oon 11 vuotias tyttö ja mun vanhemmat on sitä mieltä et pelaan ihan liikaa ja joo pelaa 2-5 tuntii päivässä,
mut siihen on hyvä selitys ja se on se että pelit on mun elämä ja mun maailma se on ainoo paikka jossa tunnen itteni onnelliseksi koska mul ei oo koulu kavereita koska oon niin erilainen ne on niin tyttömäisiä ne on kiinnostunut huulirasvoista ja meikeistä
Ja mä taas peleistä eikä ne tee muuta kun puhuu pahaa must
Ja mun vanhemmat huutaa joka päivä kun pelaan Kosk en tee niiden mukaan mitään muuta viimeks mun isä sano et se ei jaksa enää välittää musta.
Ja oon tosi herkkä jolloin alan itkee ja se vaan uhkaa rikkoo mun koneen mul on 1 netti ystävä joka ymmärtää mua ja on tosi mukava se pelaa munkaa joka päivä mut sit se aina päättyy siihen et mun iskä tulee mun huoneeseen ja mä pistän mun mikin mutelle ja se alkaa huutaa ja uhkaan rikkoo mun koneen mitä mä teen?

11

204

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • bo3jonne

      moi joo...oon 14v poika ja pelasin tänään taas 12h...mutsi ei sanonu mtn. yleensä se kyllä sanoo mut mua ei kiinnosta...on ollu pelikieltoja mut oon silti pelannut. mulla syinä että ei ole muuta tekemistä. kesälomalla olin pelannut joka päivä ainakin 7h. yks viikko oli mahtava: joka päivä vähintään 9h ja yhtenä meni 14h. oi oispa jo kesäloma. :))

    • Wertuerss

      Sitten kun vanhenet niin saat pelata niin paljon kun haluat. Hanki nyt oikeasti oikeita kavereita koska sinä tarvitset niitä kun menet yläasteelle. Eli olen sinäänsä samaa mieltä vanhempieni kanssa.

    • Joohh

      Heh ite oon 12 ja pelaan aik useesti jotai 6h mut kyl mul kavereit on ja muutaki elämää ku vaa pelit

    • Problemsolved

      Hanki poikii kavereiks ni voit yhdistää pelaamisen ja kavereitten kans olemisen

    • Randomtyttö235534

      Mul on ihan sama juttu :o mä rakastan pelejä :) mutta tunnen itseni onnellisemmaksi netissä kuin todellisuudessa, oon joutunut olemaan yksin koulussa koska ei kiinnosta muitten tyttöjen jutut... Ja yksi meidän luokan uusin tyttö puhuu koko ajan musta pahaa ja vei mun yhden kaverin joka oli ees vähän kiva, mut sori en oikein itsekkään tiedä mitä tehdä :(

    • Sano et fuckfuck this shit. Määki pelaan hentai pelei 8-16 tuntii päivässä ja runkutan samalla ja tuntuu muuten hyvältä

    • Hanki elämä ku viel voit...

      JA LAPSET ULOS TÄÄLTÄ, KIITOS. MYÖS ALOITTAJA.

      • Lolllll

        Toivottavasti sinäkin olet jo kaukana.. :D


      • minäjokamietin
        Lolllll kirjoitti:

        Toivottavasti sinäkin olet jo kaukana.. :D

        Et ala lolllll tyyppi poika nollaykköselle.

        t.tyttö01


    • Hgye

      urpo mäensivun kullero

    • paapapapaapapaa

      Sun vanhempien pitäis ehkä hoitaa sun asiat eikä sun, kun oot 11v? Niiden pitäis hommaa sulle joku harrastus ja puuttua koulukiusaamiseen. Oletko perheesi kanssa esim. pelannut lautapelejä? Ehkä vähän vanhanaikaista, mutta meidän perheessä ainakin pelataan lautapelejä joskus. Se on ihan kivaa puuhaa ja vaihtelua videopeleille.
      Ja isälläsi ei ole oikeutta sanoa noin, hänen pitäisi kannustaa sinua tekemään jotain kivaa yhdessä eikä käskeä vain pois koneelta, jos ei vaikka itse ala tekemään jotain kanssasi. Olet vielä lapsi - no joo, oon itekki aika lapsi vielä, ei tarvi tulla valittajan - joten vanhempiesi pitäisi hoitaa saisi kuntoon, sinun ei kuuluisi huolehtia noin paljon vaan turvautua vanhempiisi.
      Olen 15v. tyttö. Itsekin pidän peleistä, etenkin minecfartista :D pelaan kuitenkin vain pari kertaa viikossa, siis silloin kun poikaystäväni käy meillä, koska pelit on se meiän "juttu" :D Ja jalkapallo.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      130
      2926
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      218
      2917
    3. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      79
      1866
    4. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      76
      1502
    5. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      238
      1383
    6. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      47
      1118
    7. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      99
      1021
    8. Helena Koivun rikosrekisteri

      Kasvaa. Tällä kertaa murtautuminen...😁
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      929
    9. Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."

      Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka
      Tv-sarjat
      6
      853
    10. Sä tiedät rakas

      Mitä toivon. Olisit vain rohkea ❤️
      Ikävä
      46
      853
    Aihe