Itse lähden vanhempieni luokse ja myös siskoni ja hänen miehensä tulee sinne viettämään uuttavuotta. Eipähän tarvi yksin viettää uutta vuotta. Kyllähän tuo on sääli kun ei ole ketään kaveria kenen kanssa viettää uutta vuotta.
Mitäs teette uutena vuotena?
14
163
Vastaukset
- minullapäinvastoin
No eikö se ole hyvä juttu että lapsuuden perhe on vielä elossa ja voi kokoontua säännöllisesti yhteen. Meikäläisellä ei ole enää biologisia läheisiä, kaksi siskoa mutta eivät ole lähettyvillä. Ystävien seura saa kelvata.
- sivuvittuilee
Juu minulla 4 elossa olevaa lasta ja Vaarikin Vietin yksin Jouluni ja uuden vuoden.Eilen vuosien jälkeen Bussi pysäkillä Nuorin tyttäreni rupes jutteleen ja jopa esitteli itsensä.PS vaikka tunsinkin.Mutta hän ei viiteen vuoteen puhunut minulle vaikka on ollut samassa piirissä siskonsa kanssa.Ei pitäisi olla mitään estettä juttelulle.Viimeksi tavatessani lahjoitin hänelle UUDEN resent polkupyörän ja kahden hengen täkin tupla pussilakanoilla. No siitä 5v ainakin tai enemmän aikaa.Nyt itse tuli jutteleen.No lapset lapsia kai.Ainakin rakkaita minulle kun muita ei ole. Yksin silti oon.....MAKEVAAN ON MUN ALKUPERÄINEN KÄYTTÄJÄ TUNNUS.
Aattelin mennä ulos kattelemaan, kun muut ampuu raketteja. Ei tartte ostaa omia.
- marrop
Makaan yksin kotona. Kerrankin kun minut oli kutsuttu jopa useampiin uuden vuoden bileisiin, en oman fyysisen ja psyykkisen vointini takia kykene osallistumaan. Puolisokin (tuleva ex?) laittoi asiat tärkeysjärjestykseen eikä ole maisemissa moneen viikkoon.
Tulee harvinaisen ankea ja yksinäinen vuodenvaihde. - Larivanera
Yksin möllötän! Joulu yksin, uusi vuosi yksin. Niitä ennen, niiden välissä ja niiden jälkeen yksin.
- ei_mölyä
Eiköhän se vuosi vaihdu ihan entiseen tapaan, olipa yksin tai ei. Miksi yksittäisille päiville pitää antaa merkitystä ja kantaa niistä ongelmaa? Uusi vuosi, joulu ja mitä niitä on, ovat ihan samanlaisia päiviä kuin muutkin.
Minä olisin helkkarin tyytyväinen, jos ei tulisi naapurimölyä! Kun sitä tulee muutenkin. - Ryystis
Ajattelin vetää kunnon kännit ja hoippua partsulla katsomassa ilotulitusta. Voi olla, että jää taas vaan ajatukseksi, siis molemmat. Mitä iloo on yksin edes ryypätä. Voishan tietysti sit kännissä kirjottaa tänne känniläisen suuria ajatuksia. :-D Ja myöhemmin sitten itsekin ihmetellä mitä mahdoin milläkin tarkottaa.
- Yksinkoton
Olen kotona ja menen katsomaan ilotulitusta. Ketään ei ole ottanut yhteyttä minuun.
- Tuukka88
Oletko itse ottanut kehenkään yhteyttä! ? Minulle hoettiin jo pienenä, ettei kukaan tule ovelta hakemaan! Itse pitää mennä ja olla aktiivinen
- igisutah
Keneen yksinäinen ottaa yhteyttä? En minä ainakaan olisi yksinäinen, jos olisi joku johon pitäisin yhteyttä.
Toi loru siitä että menet vaan ja teet vaan on tietämätöntä horinaa ja syyllistävää. Tokihan se joihinkin tapauksiin on oikea neuvo, mutta ei missään tapauksessa yleispätevä. Yksinäisyyden syyt ovat aivan liian moninaiset ja persoonakohtaiset.
Mä olen menossa illalla leffaan (yksin), sitten varmaan vaan olen kotona ja kattelen parvekkeelta raketteja. Yhtenä vaihtoehtona oli mennä katsomaan erästä bändiä, mutta en nyt sitten taida jaksaa kun soitto alkaa vasta puolilta öin. Käyn mieluummin ajoissa nukkumaan ja menen aamulla salille. Voi olla salilla aika hiljaista huomenna. :)
- ZZZzzzzzz
Nukun.
- Mies_50_Hki
Vähän viiniä ja uusia levyjä. Ajoissa varmaan nukkumaan. Seurakin olisi kelvannut, mutta...
- välitönihastuminen
Ryyppään ja valitan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien1743047- 522401
- 2372250
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes2572046Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva301743Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve531637Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä841490- 1331294
Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?
😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo3181098Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro141061