Lestadiolainen Sipilä alamäessä

Maaseudun Tulevaisuuden mukaan enää 28 prosenttia suomalaisista luottaa Juha Sipilään. Koska kyseessä on kepun lehti, niin Sipilän todelliset lukemat ovat vielä pienemmät.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kirjoitusvirhe. Ei se ole 28 % vaan 82 %. Noinhan Maaseudun tulevaisuudessa luki.

Äänestä

Näin siellä luki. Eli 72 prosenttia suomalaisista katsoo ettei Juha Sipilä ole toiminut tehtävässään luottamuksen arvoisesti !!!

"Vastaajista 28 prosenttia katsoi, että Sipilä on toiminut tehtävässään luottamuksen arvoisesti."

Äänestä

Kommentoi aloitusta


keskustanuori kirjoitti:

Maaseudun Tulevaisuuden mukaan enää 28 prosenttia suomalaisista luottaa Juha Sipilään. Koska kyseessä on kepun lehti, niin Sipilän todelliset lukemat ovat vielä pienemmät.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu