Moi
Olen 10 vuotias tyttö. Minä olen hankkimassa 2 tyttö marsua. Minulla on ollut ennen 1 marsu ja olemme perheenkin kesken sopineet että marsuista tunee minun. Tarvitsen kuitenkin perus hoito ohjeita ja ruokinta yms. Koska entisestä marsustani on jo kuitenkin yli 3 vuotta.
marsu kyssäreitä
Sintun-marsut
1
99
Vastaukset
- asdkkfafhj
Katso marsuyhdistyksen sivut ja jos tulee kysymyksiä, niin googleta. Todennäköisesti jotakin toista on kysymys jo mietityttänyt. Näin laajasta aiheesta ei mitään puhetta oikeen nopeelta pohjalta voi pitää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774502Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k112473- 1721655
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2441508- 1241400
- 1221307
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil721229Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik91221- 761212
- 35976