Muistuu mieleen jonkin islam-propagandasivuston kuva länsimaisesta tytöstä minihameessa ja islamilaisesta tytöstä vain kasvot näkyviin jättävässä asussa. Tietenkin länsimaista tyttöä moitittiin ja islamistia kehuttiin. Todellisuus on kuitenkin toisenlainen:
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1451524294015.html
– Älkää etsikö meitä. Me palvelemme saatanaa orjina ja kuolemme hänen raiskamanaan.
Noinhan tyttöjen olisi pitänyt sanoa kirjeessään vanhemmilleen, jos olisivat halunneet kertoa todellisen viestin.
Tiukempaa siveellisyyttä arvostaville ihmisille länsimainen rappio toki sattuu silmään, mutta islamiin tarjoama vaihtoehto sille on sittenkin menemistä ojasta allikkoon.
Mitä islam tekee tytöille
4
99
Vastaukset
Edustaako Isis mielestäsi hyvin islamia ja islam kuvittelemaasi Saatanaa?
- Muslimitulossuomestaheti
Muslimit ovat maapallon syöpä.
- Huonosti_kävi
Islam esittää olevansa muka vastaliike länsimaiden rappiota kohtaan. Silti muslimit itsekin juovat, rellestävät ja unohtelevat rukousaikojaan. Islaminuskon syntyaikoina länsimaat eivät olleet rappiolla, joten islamin keksiminen johtui jostain aivan muusta. Kaikkein eniten islam taisi tyydyttää Muhammedin seksuaalisia himoja ja vallanhalua.
Leikitäänpä hetki, että jumala on olemassa ja Koraani on hänen kirjoittamansa kirja. Jumala lähetti maan päälle aikoinaan useita eri profeettoja ja antoi ihmisten luoda juutalaisen ja kristityn jumalan. Vasta sen jälkeen hän tarkensi asiaansa niin, että syntyi islam. Siihen loppuivatkin sitten profeetat. Koraani ei riittänyt ihmisille, vaan lisäksi he kirjoittelivat lukuisia omia tekstejään, joita he sitten lueskelivat uskonsa vahvistukseksi.
Aika kului ja länsimaat porskuttivat kehityksessä reippaasti arabien ohi. Islam ei kuitenkaan kehittynyt, se kun oli niin täydellinen jo alusta alkaen. Länsimaalaisten silmissä islam kuitenkin alkoi näyttää vanhanaikaiselta - he kun itse alkoivat vähitellen luopua kristinuskosta.
Jumala tahtoo saada kaikki ihmiset muslimeiksi, mutta epäonnistui tässä tehtävässään. Muslimien määrä kasvaa koko ajan, mutta silti noin 6 miljoonaa muslimia kääntyy pois islamista nykyään joka vuosi. Eivätkä länsimaalaiset halua kääntyä islamiin, sillä koko islaminusko näyttää tällä hetkellä heidän mielestään sairaalta uskolta ja ideologialta, joka ihannoin raiskaaja-murhaaja-Muhammedia.
Koskaan ei tule päivää, jolloin kaikki olisivat muslimeja. Muslimit itse ovat tstä piäneet huolta huutelemalla Allahu akbariaan tappaessaan länsimaalaisia. Heidän ansiosaan islam jää vielä historiankirjoihin kaikkien aikoijen tuhoisimpana aatteena.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2334159Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1122624Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit382355Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?811426Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1151406- 481169
- 781087
- 59953
- 45936
Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58921
