Mitä islam tekee tytöille

Muistuu mieleen jonkin islam-propagandasivuston kuva länsimaisesta tytöstä minihameessa ja islamilaisesta tytöstä vain kasvot näkyviin jättävässä asussa. Tietenkin länsimaista tyttöä moitittiin ja islamistia kehuttiin. Todellisuus on kuitenkin toisenlainen:

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1451524294015.html

– Älkää etsikö meitä. Me palvelemme saatanaa orjina ja kuolemme hänen raiskamanaan.
Noinhan tyttöjen olisi pitänyt sanoa kirjeessään vanhemmilleen, jos olisivat halunneet kertoa todellisen viestin.

Tiukempaa siveellisyyttä arvostaville ihmisille länsimainen rappio toki sattuu silmään, mutta islamiin tarjoama vaihtoehto sille on sittenkin menemistä ojasta allikkoon.

4

92

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Edustaako Isis mielestäsi hyvin islamia ja islam kuvittelemaasi Saatanaa?

    • Muslimitulossuomestaheti

      Muslimit ovat maapallon syöpä.

    • Huonosti_kävi

      Islam esittää olevansa muka vastaliike länsimaiden rappiota kohtaan. Silti muslimit itsekin juovat, rellestävät ja unohtelevat rukousaikojaan. Islaminuskon syntyaikoina länsimaat eivät olleet rappiolla, joten islamin keksiminen johtui jostain aivan muusta. Kaikkein eniten islam taisi tyydyttää Muhammedin seksuaalisia himoja ja vallanhalua.

      Leikitäänpä hetki, että jumala on olemassa ja Koraani on hänen kirjoittamansa kirja. Jumala lähetti maan päälle aikoinaan useita eri profeettoja ja antoi ihmisten luoda juutalaisen ja kristityn jumalan. Vasta sen jälkeen hän tarkensi asiaansa niin, että syntyi islam. Siihen loppuivatkin sitten profeetat. Koraani ei riittänyt ihmisille, vaan lisäksi he kirjoittelivat lukuisia omia tekstejään, joita he sitten lueskelivat uskonsa vahvistukseksi.

      Aika kului ja länsimaat porskuttivat kehityksessä reippaasti arabien ohi. Islam ei kuitenkaan kehittynyt, se kun oli niin täydellinen jo alusta alkaen. Länsimaalaisten silmissä islam kuitenkin alkoi näyttää vanhanaikaiselta - he kun itse alkoivat vähitellen luopua kristinuskosta.

      Jumala tahtoo saada kaikki ihmiset muslimeiksi, mutta epäonnistui tässä tehtävässään. Muslimien määrä kasvaa koko ajan, mutta silti noin 6 miljoonaa muslimia kääntyy pois islamista nykyään joka vuosi. Eivätkä länsimaalaiset halua kääntyä islamiin, sillä koko islaminusko näyttää tällä hetkellä heidän mielestään sairaalta uskolta ja ideologialta, joka ihannoin raiskaaja-murhaaja-Muhammedia.

      Koskaan ei tule päivää, jolloin kaikki olisivat muslimeja. Muslimit itse ovat tstä piäneet huolta huutelemalla Allahu akbariaan tappaessaan länsimaalaisia. Heidän ansiosaan islam jää vielä historiankirjoihin kaikkien aikoijen tuhoisimpana aatteena.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      81
      9582
    2. Pikkupersu osoitti olevansa hieman yksinkertainen

      "Heikosti älykkyystesteissä pärjänneistä lapsista tulee muita todennäköisemmin ennakkoluuloisia ja konservatiivisia", uu
      Maailman menoa
      112
      6489
    3. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      90
      6017
    4. Jos on heikkolahjainen ja laiska koulupudokas, niin silloin äänestää vasemmistopuolueita

      näin tämä on käytännössä aina mennyt. Jos ei älyä ole paljon suotu, niin ei silloin inssiksi opiskella, vaan päädytään
      Maailman menoa
      45
      4091
    5. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      79
      4015
    6. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      48
      3995
    7. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      50
      3689
    8. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      113
      3070
    9. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      57
      3060
    10. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      6
      3044
    Aihe