Pitäisi umpiot vaihtaa Mazda 6een ja ajattelin laittaa xenonit lähivaloihin. Näissä usein on xenonit lähivaloissa jo tehtaalta joten umpiot on kyllä hyväksytty. Ja polttimot on niin hankala vaihtaa että kestävämpi xenon olisi kyllä halogeenia parempi. Mutta riittääkö xenoneille manuaalinen korkeussäätö? Näissä Mazdoissa missä on xenonit, on tehtaalta automaattinen korkeussäätö. Mutta mitä laki vaatii? En löytänyt tällaista vaatimusta mistään Trafin teksteistä joten ilmeisesti riittää että on manuaalinen säätö?
Vaatiiko xenon autom. kork. säädön?
46373553
3
162
Vastaukset
- 34634634
Ja vm 2003 auto kyseessä
- tilaamaan.vaan
Ei ainakaan meillä ole kahdessa autossa, kolmannessa on.
Alussa vaihdoin alkuperäiset kun katsastin, nyt jo 3 v katsastanut , ei ole valitettu.
kai laki vaatii, mutta ei poliisi tai katsastus. - oletRikollisellaMielellä
Se että jossain versiossa on xenonvalot, ei tarkoita että jokaisessa versiossa on xenonhyväksytyt umpiot, senkin Tampio!
Älä ala leikkimään rikollista ja vaarallista kuskia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin33811705IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3597946Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut932983Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?982248Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1532187Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?81646- 1101261
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin541096Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26908MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312782