Kansalaiset, Medborgare!
Ellei hallitus eroa vapaaehtoisesti, se on erotettava ja saatava Suomeen sellainen hallitus, joka ei kyykytä köyhimpiä ja jolla kansan luottamus. Nykyhallituksella sitä ei ole.
Presidentti Niinistön on otettava jämäkämpi ote puolustaessaan omia kansalaisiaan. Tähän asti hän on puolustanut etupäässä Suomeen tulleita pakolaisia. Suomalaiset ovat saaneet kuulla kunniansa, paitsi työnantajat ja kokoomus.
Suurkauppiaiden on aika päästä laittomista hintakartelleistaan eroon, jotta ruuan hinta saadaan viimeinkin kohtuulliselle tasolle.
Maanviljelijät maksakoon velkansa kansalaisille takaisin. He ovat saaneet veronmaksajilta joka vuosi suoraa kansallista tukea 1 000 miljoonaa euroa ja sen lisäksi EU:lta toiset 1 000 miljoonaa euroa.
Kansalaisen Uuden Vuoden urahdus
taaltapesee
0
73
Luetuimmat keskustelut
- 51873
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan63643- 55630
Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli43562Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik29517Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk4502En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.32498- 71438
- 33425
- 37406