Onpahan pakko sanoa, että kaikissa niissä firmoissa, joissa olen siivonnut ovat siivoojat olleet toisilleen puhtaita susia. Jatkuvasti nälvitään toisten työnjäljestä, tekemisestä ja tekemättä jättämisestä.
Haukutaan ja juorutaan kaikkein henkilökohtaisimmatkin asiat. Työnjohtajien perseet nuollaan hyvin ja huolella.
Táitaa olla itsetunnottomien ja solidaarisuuteen kykenemättömien akkojen ala koko ala.
Em. ilmiön sekä käsittämättömän pienen palkan lisäksi ei ihme, että hommat eivät ketään pidempään kiinnosta.
Haukutaan ja juorutaan kaikkein henkilökohtaisimmatkin asiat. Työnjohtajien perseet nuollaan hyvin ja huolella.
Táitaa olla itsetunnottomien ja solidaarisuuteen kykenemättömien akkojen ala koko ala.
Em. ilmiön sekä käsittämättömän pienen palkan lisäksi ei ihme, että hommat eivät ketään pidempään kiinnosta.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Täysin samaa mieltä kanssasi!!!!!
Näinhän se valitettavasti taitaa olla.Sitä itse yrittää olla muille ystävällinen eikä puutu liiaksi toisten juttuihin, mutta aina huomaa, että aina on niitä jotka ei osaa kun arvostella ja vahtia teetkö työsi hyvin. Naurettavinta on se, että juuri näiden takanapuhujien työnjälki ei ole myöskään mitään huippu hyvää kaikkea muuta, mutta mitä siitä kunhan saadaan sanottua toisten virheistä.
Viestisi on lapsellisuudessaan oikea vali vali viesti.
Lueppas kertaallen oma viestisi ja katso peiliin , ne syyt yleensä toisten käytökseen löytyy sieltä,peilistä.
kyllä meikäläisenkin työpaikalla riittää tuota kyräilyä.kun käydään tuuraamassa toisen vastuualueella oikeen hakemalla haetaan jotain mistä voi valittaa.aina on muka joku jääny tekemättä tai tehty huonosti. meiän työpaikalla on pari sellasta siivooojaa jotka ei oo mihinkään tyytyväisiä.ovat olevinaan niin helvetin hyviä siivoojia ja kukaan muu ei osaa mitään.mutta onneksi jäävät muutaman vuoden päästä eläkkeelle.aihe oli oikeen esillä viime kertasessa palaverissa.pomo sanoi, että toisten alueiden syynääminen pitää loppua.kaikki kuitenkin tekevät hommansa niinku kuuluukin.mä en ole voinu ite käsittää tuota kuinka joku viittii tehdä tuota. kannella pomolle sit joka ainoasta asiasta.