Uusi vuosi, uude kujeet

Hei, toivotan kaikille uusille ja vanhoille tutuille entistä parempaa uutta vuotta, joka alkanee huomenna. Mää juhlin tänää: huomenna rauhottelen kisujani paniikilta rakettien paukkeessa. Kellään iloinen mieli? Mulla on:
kevät tulee kohisten:::)))
13689
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

mielionkin,mut ahdaslakkiset surettaa. Kippis:o)

Äänestä
  • ...ellei entinen oo kivaa, otetaan uusille asioille:)

    Äänestä

  • Siru2 kirjoitti:

    ...ellei entinen oo kivaa, otetaan uusille asioille:)

    ja otetaan sille...kippis.

    Äänestä

  • puutarhuri63 kirjoitti:

    ja otetaan sille...kippis.

    ..tteeni ainakin:) Kippis uudelle vuodelle!

    Äänestä

sinulle, Hyvää Loppu Vuotta! Ja Parempaa Uutta Alkavaa! 2005

Äänestä
  • ...sitä samaa.

    Äänestä

kevät tulee kohisten..niinhän se alkaa sieltä tulla..valo lisii päivä päivältä..mieli virkoaa auringon myötä..Hyvää uutta vuotta sinulle ja pidä kisuleista hyvää huolta..varaa aamuksi kylmää juotavaa.

Äänestä
  • Nyt jo paukutellaan....

    Äänestä

  • Siru2 kirjoitti:

    Nyt jo paukutellaan....

    vetävän häntää paksuksi..:)

    Äänestä

teille kaikille. Ja kiitos menneestä.

Toppuutelkaa vielä vähän sitä kevättä, en ole vielä päässyt hiihtämään, enkä pulkkamäkeen, luistelemaan. Lumihevonenkin otti ja liukeni..
Haastan teidät kaikkia lumisotaan. Kas, täältä pesee!!

Äänestä
  • uutta-vuotta sinulle ja kaikille muillekkin ja
    sähäkät Rock'n'Rollit ja kunnon kännit.

    Äänestä

  • Mut vaan pehmeessä lumessa, saunan kera!

    Äänestä

  • Jarkke kirjoitti:

    uutta-vuotta sinulle ja kaikille muillekkin ja
    sähäkät Rock'n'Rollit ja kunnon kännit.

    Kuin myös sulle! Älä juhli liikaa, että löydät aamusta kotiin...:)

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Siru2 kirjoitti:

Hei, toivotan kaikille uusille ja vanhoille tutuille entistä parempaa uutta vuotta, joka alkanee huomenna. Mää juhlin tänää: huomenna rauhottelen kisujani paniikilta rakettien paukkeessa. Kellään iloinen mieli? Mulla on:
kevät tulee kohisten:::)))

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu