Mitäs tämä tarkoittaa?:
"Hartolan Koittiin suunnitellulle vastaanottokeskukselle väläytetään vihreää valoa. Hartolan kunnan rakennustarkastaja Pasi Hinkkuri uskoo, että ratkaisu löytyy riittävän monen alaikäisen turvapaikanhakijan majoittamiseksi kiinteistöön.
– Se edellyttää pieniä muutostöitä rakennukseen. Aivan pienimpiä turvapaikanhakijoita paikalle ei saa majoittaa, hän sanoo."
Mitä ovat "aivan pienimmät turvapaikanhakijat?" ja miksei heitä saa majoittaa Kepiläkodin tiloihin? Kuka tietää asiasta? Onko nyt perimmäisenä tarkoituksena se, että sinne on tulossa kuitenkin 20 aikuista miestä, jotka voivat mersuillaan kurvata iltahämärissä tai vaikka päivällä Nokan asevarikolle?
Hartolan Kepiläkotiin vain isoja pakolaisia
14
190
Vastaukset
- wtwtg4
Kunnanjohtaja totesi Lähilehdessä ettei uusia asukkaita ole tulossa.
- ksdfhj
Ja seuraavana päivänä Maahanmuuttoviraston sivulla ilmoitus, että kuitenkin pakolaisia on tulossa Kepiläkotiin 20 kpl aiemmin ilmoitetun kymmenen sijaan.
- omenistestnomen
sinne tulee niitä 30-40 vuotiaita partalapsia jotka sitten käy koulua hartolan yläasteella ja meinaako olla että ennen tammikuun loppua ensimmäinen vähän vähäpukeinen tyttö raiskataan pallovarastossa sillä välin kun opettaja valvoo muiden mokkakorvien ahdisteluja pihan nurkassa
- kkjhgfd
eikö sinne pitänyt tulla yksintulleita alaikäisiä taitaa nyt ote lipsua ja tullakkin aikamiehiä
ruotsiin tuli viime vuonna 70 kpl alle 3 vuotiasta yksintulijaa
paino sanalla yksintulija, kuinka se onnistui? - pidrtäänkiinni
ja sitten kun ovat tulleet taloon niin onhan se itsestään selvää että sunnuntai kirkossa heidät nähdään kun maassa maan tavalla eli kristinuskon opetus alkaa välittömästi heille täällä
- hhhyyhhhy
onko kukaan nähnyt vielä heitä kylällä tai muutoin
- gsdgsgsgsgs
Mites muuten?Kuuluuko se asia kenellekään ulkopuolisille kuka kuntaan muuttaa?Jos minun naapuriini muuttaa pois ja toinen tulee tilalle niin ei se minun asiani ole.Suomessa jokainen saa vapaasti valita asuinpaikkansa.Sitten vasta jos jotain häiriköintiä alkaa ilmetä,sitten on eri asia.
- Mikä_mitta
Siis joko ne mitataankin ? Pohjoismaiden keskimitta on 14 cm.
- jjjjhjh
Varmaan ovat isis pakolaisia
- uiuiuiuiui
Kai ne jotain "pakolaisia" ovat kun eivät uskalla tulla huomiseen tiedotustilaisuuteen.
- uiuiuiuiui
siis maanantain.
- hohhoihoi
Ja täällä totuutena jaatte, että miehiä ovat, keitä Hartolassa on. Kuinka moni teistä laittaisi omat lapsensa vastaamaan kiihkoilijoiden kysymyksiin ja vihaan julkisessa tilaisuudessa? Eivätkä he kaiketi ole selityksiä teille velkaa miksi ovat Suomeen tulleet. Kuinka moni teistä lähtisi kertomaan omaa,kipeää tarinaansa uppo oudoille, uteliaille ihmiselle??
- NytTurpaTukkoon
Helppo sinun on kakkospesästä huudella kun ei ole omia jälkeläisiä joista olla huolissaan.
- EiMeneLäpiKusetus
Ainakin näyttävät nuorilta aikuisilta. Arvioisin iäksi n. 20 vuotta. Kukaan heistä ei ulkoisesti näytä peruskouluikäiseltä tai alaikäiseltä. Vaikea uskoa, että afgaanipojat olisivat isompia kuin samanikäiset suomalaispojat. Luulisi ihan päinvastoin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M827433Demarilesbo synnytti lapsen
Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art2044700Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn734638Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v584140HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!
"Sdp:n uusi talousääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen714127Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu333629Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e613045Sovitteko ulkonäöllisesti
Oletteko kaivattunne kanssa sopivan näköinen pari? Semmoinen, suurinpiirtein yhtä hyvän näköisiä? Samanlainen olemus, ty652752Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj401950- 471695