.TUNKIN HÄÄT PERUTTU,JÄI KIINNI,,,,,,,

Johanna Mia Tukiainen
Hetki sitten · Helsinki ·
Näen jatkuvasti kaikkia ihme unia........Viime yönä näin unta, että olin taas Julian kanssa )näen noin jokatoinen yö unta, että olen Julian kanssa), ja olimme hänen kanssaan Harolds shopping Mallissa etsimässä Julialle morsiusneidon pukua häihini. Julia sanoi haluavansa lilan pitkän puvun, ja katsoi sitten minua silmiin ja kysyi: "Haluatko oikeasti nämä häät Johanna?"
LALLI PERUNNUT HÄÄT KUN LÄSKI JÄI KIINNI pisniksistä. TUNKKI YRITTÄÄ NYT ETTÄ KOOMA PERUI HÄÄT. HORO JÄI KIINNI TAPILTA.
22708
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Miksi Tuksu ei puhu mitään Veijon etukäteen antamastaan häälahjasta, Singaporen matkasta uudeksi vuodeksi? Miksi eivät ole nyt siellä kahdestaan nauttimassa? Tuksu makasi uudenvuoden yksin tokkurassa eri ravintoloissa ja Albertilla. Aika kaukana palmuista.

Ei varmasti kuulla enää koskaan tuosta reissusta.

Äänestä
  • Tokkuraisen Uuden Vuoden jälkeen oliskin sitten aika mennä päihdekatkolle Karhulaan.

    Äänestä

Häät peruuntuneet, Julle varoitti Veijosta rajan takaa.

Äänestä
  • Hääunelma elää. Usko ilman tekoja on kuollut!

    Äänestä

  • Usko-on-Veijo kirjoitti:

    Hääunelma elää. Usko ilman tekoja on kuollut!

    Helsingin Sanomien Kihloissa-osasto (8.10.2015): "Usko ilman tekoja on kuollut. Veijo Lalli. Johanna Tukiainen. Loviisa 23.07.2016" http://aijaa.com/TynZj8

    Äänestä

Veijo varmaankin peruutti häät tai Tunkki katsoi sulhon pers´aukiseksi.

Kenen tapilta "horo" jäi kiinni? Hinkka-Henkan?

Äänestä
  • Hintti henkalla on oma kultsi,vanhempi äijä joka soukkaa henkan kanssa.

    Äänestä

  • Eli on sittenkin peräpään tarjoilija kuten ensi näkemältä arvelin.

    Äänestä

Kaikki on vain vieroituksen syytä, sillä Tupsukka Kutiainen on ollut saamani tietojen mukaan jo viisi päivää selvänä ja suunnittelee jo alkoholimaailman kampäkkiä. On meinaan raskasta olla selvinpäin, kun silloin pitäisi käsitellä kaikki menneisyyden haavat, vääristymät ja ongelmat mistä kaikki alkoi, joten helpompi on tarttua aina päihteisiin vaikka siitä seuraa vain pahempi alamäki ja romahdus.

Äänestä
  • Kiteytitpä hyvin Tupsukan kierteen dynamiikan. Ja viikon kestänyt (7.-13.1.) päihdekatko päättyi, ja Johanna joi heti Veijon viinat luottohomonsa kanssa.

    Äänestä

  • samaa-rataa kirjoitti:

    Kiteytitpä hyvin Tupsukan kierteen dynamiikan. Ja viikon kestänyt (7.-13.1.) päihdekatko päättyi, ja Johanna joi heti Veijon viinat luottohomonsa kanssa.

    Veijo raportoi: "Johanna juotti minun viimeiset viinani homokaverilleen, joten on aivan kohtuullista, että puhelin on suljettuna, kunnes hän tuo vastaavan pullon takaisin." (Fb 17.1.)

    Äänestä

  • Kalliit-konjakit-juotu kirjoitti:

    Veijo raportoi: "Johanna juotti minun viimeiset viinani homokaverilleen, joten on aivan kohtuullista, että puhelin on suljettuna, kunnes hän tuo vastaavan pullon takaisin." (Fb 17.1.)

    Tunkki Facessa 17.1. "Kihlattuni jäädytti kännykkäni, samoin muut kännykät!!! Joten ystäväni, jos haluatte olla muhun yhteydessä niin sähköpostin kautta johanna¤dollsdancers:fi tai johanna:tukiainen¤hotmail:fi. Mieheni siis otti pois kännykät multa, niin tässä teille yhteystiedot miten ottaa yhteyttä. Lähimmät ystäväni tietävät missä asun. Pelastakaa mut kiitos."

    Äänestä

Peräkamarin poika sai torttua ja sekosi hetkeksi. Jokohan alkaa tulla järkiinsä?

Äänestä
  • Voi Veijo... pakene vielä kun voit!

    Äänestä

Seurusteluista häihin on aika pitkä matka jopa Veijolta.

Äänestä
  • Tunkin Instaan ilmestyi sunnuntaina 24.1. hashtag: #whereismyprince.

    Äänestä

  • Veijo-skipattu kirjoitti:

    Tunkin Instaan ilmestyi sunnuntaina 24.1. hashtag: #whereismyprince.

    Nyssäkät Loviisassa hangella lähtövalmiina:
    https://www.instagram.com/p/BA5N7jVwmj9/ (23.1.)

    Äänestä

Älkää hätäilkö vaan odotelkaa rauhassa. Rikas, komea, tumma, nallekarhuliikemies kiitää jo jossain kohti Albertinkatua Miamin lentoliput mukanaan ja hotellisviitti merinäköalalla varattuna. Tästä se homma lähtee etenemään ...

Äänestä

Silminnäkijän mukaan Tuhnu ja Lälly istuivat eilen illalla Loviisan Bellassa.

En kommentoi.

Äänestä

Kemiallinen uni varoitti Johannaa menemästä naimisiin Veijo Lallin kanssa:

"Julia varoitti minua unessani! ... Viime aamuyona nain seuraavanlaisen unen: Olin taysin innoissani uudesta valkoisesta morsiuspuvustani, joka oli niin suuri kuin vain pystyy olemaan.

Julia oli unessa mukana ja han suuttui minulle. Han huusi minulle>
”Haluatko olla yhden paivan onnellinen prinsessana ja karsia loppuikasi???...”

Koko bloggaus 18.2. https://johannatukiainenblog.wordpress.com/

Äänestä
  • Alkoiko morsianta ahdistaa avioliiton uhka?

    Äänestä

Eipä ole Tuhnu postaillut kuvia lomapaikastaan. Katkeraa vuodatusta ja hapantuneita kuvanväärennöksiä vain.

Onko se Vellimuna edes reissussa? Onko Tunkki?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hhvhjlhlkhlk kirjoitti:

Johanna Mia Tukiainen
Hetki sitten · Helsinki ·
Näen jatkuvasti kaikkia ihme unia........Viime yönä näin unta, että olin taas Julian kanssa )näen noin jokatoinen yö unta, että olen Julian kanssa), ja olimme hänen kanssaan Harolds shopping Mallissa etsimässä Julialle morsiusneidon pukua häihini. Julia sanoi haluavansa lilan pitkän puvun, ja katsoi sitten minua silmiin ja kysyi: "Haluatko oikeasti nämä häät Johanna?"
LALLI PERUNNUT HÄÄT KUN LÄSKI JÄI KIINNI pisniksistä. TUNKKI YRITTÄÄ NYT ETTÄ KOOMA PERUI HÄÄT. HORO JÄI KIINNI TAPILTA.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu