Kun Smart tv on kiinni etskupiuhalla Elisan VDSL-modeemissa, tapahtuu noin 20 min välein seuraavaa: Tv pörisee muutaman sekunnin ja tulee "Verkkokaapeli on irrotettu" ilmoitus, tämän jälkeen puhe jää kuvasta jälkeen muutaman sekunnin. Tapahtuu vaikka katsoisi ylen ant. kanavia tai netistä jotain. Verkkokaapelia ei kukaan irrottele. -Tai jos irottaa tv:stä ongelma poistuu. Ärsyttävää! Katkooko modeemi yhteyttä vai mistä on kysymys?
smart tv katkoo?
3
1486
Vastaukset
- xxqA6W7T
Voi olla että kaapeli on viallinen. Kokeile toisella. Tietysti vika voi olla töllössäkin tai modeemossa.
- ei-sitä-tiedä
Joo, nettiyhteys menee poikki, ehkä vain sekunniksi. Meillä on 2kpl smart telkkaria, Samsung ja LG ja kumpikaan ei pätki koskaan nettiä. Vika todennäköisesti Elisan yhteydessä/modeemissa. Mutta jos katsoo ant kanavaa, ei katkeamisen pitäisi vaikuttaa kuvaan ollenkaan, vaikka ilmoitus "Verkkokaapeli irti" tulisikin. Meillä tulee tuo ilmoitus jos modeemin laittaa OFF, mutta ei vaikuta telkkarin katseluun millään tavalla. Eli sittenkin TV vika ????
- PaskaVDLSmödemi
Ne interot on ihan paskoja..
hanki ASUS
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 741014
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104868- 62863
- 45834
- 48771
- 49684
- 31639
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34577- 50570
- 38526