Eli Matkahuollon sudesta Loviisassa! Odottakaa vaan!!!
Pian kerron totuuden!
vittu.mikä.homma
11158
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kaaheeta! Suvet käy jo Matkahuollossakin! Heti kaatolupa!
Pitää olla lauma et saa kaatoluvan. Ja kaupungissa ei saa ampua.
Susista en tiedä, mutta onko tullut tai lähtenyt yhtään pakettia linjaautolla tän vuoden puolella? Eihän kukaan viisas kuljettaja pysähdy ja lähtee hakemaan kärryjä kioskista. Kuskaa paketit ja palauttaa kärrit ylämäkeen ja ahtaan oviaukon kautta jonoa sivuuttaen takahuoneeseen. Lumisateessa ja pikkukengät jalassa. Ei helvetti, jos olisin kuskina, en ottaisi kyytiin yhtään loviisaan menevää kollia, enkä hakisikaan kioskista. Tämä on varmaankin se mitä sudeksi sanotaan!
Onko kukaan nähnyt yhtään bussia Maariankadun pysäkillä, häh? Eli tavara ei liiku.
Umitä sinä täällä meuhkaat, pikkukengät jalkaan ja MH yrittäjäksi, homma näyttää olevan enemmän kuin hallussa?
Hui, ei villieläimiä saa lähettää matkahuollossa
,ittu, oli toimiva matkahuolto asianmukaisessa toimitilassa. Mutta kun jonkun on saatava ,itusti voittoa, niin ostetaan palvelu kioskista. Siinä kaikki kärsii. Jos olisi irrallista fyrkkaa avaisin kioskin missä ei ole postia, poliisia, lippupalvelu, matkahuolto, matkatoimisto ja .... Mun kioskissa olisi halvemmat tuotteet, pelihelvetti ja veikkauspiste. Ja olisi henkilökuntaa riittävästi koske en siedä jonottamista.
Onko Loviisa lopulta autioitumassa, kun susia käyskengelee keskustassa? Kuulemma ystävyyskaupunki Tšernobylissä myös suet viihtyy samantyyppisen reaktorin maisemissa.
Oliko se paikallinen susi jonka näin eilen työntävän kumipyörillä olevia paketteja ylämäkeen? Maariankadulla on yhdelle linjaautolle varattu pysäköintitilaa. Toinen kun tuli samaan aikaan, niin kioskin eteen stoppas. Siinä joutu mammat odottaan pitkään ennenkuin pääsi autoilla pois parkista. Mun mielipide on että päin helvettiä koko systeemi. Onkohan Ramboll ollu asialla?
Liittyykö nämä ketjut toisiinsa....torin koirat ja Matkahuollon sudet? Kumpi lajinmääritys on oikein?
Molemmilla on 2 jalkaa!