Pian kerron totuuden!

Eli Matkahuollon sudesta Loviisassa! Odottakaa vaan!!!
11158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kaaheeta! Suvet käy jo Matkahuollossakin! Heti kaatolupa!

Äänestä

Pitää olla lauma et saa kaatoluvan. Ja kaupungissa ei saa ampua.

Äänestä

Susista en tiedä, mutta onko tullut tai lähtenyt yhtään pakettia linjaautolla tän vuoden puolella? Eihän kukaan viisas kuljettaja pysähdy ja lähtee hakemaan kärryjä kioskista. Kuskaa paketit ja palauttaa kärrit ylämäkeen ja ahtaan oviaukon kautta jonoa sivuuttaen takahuoneeseen. Lumisateessa ja pikkukengät jalassa. Ei helvetti, jos olisin kuskina, en ottaisi kyytiin yhtään loviisaan menevää kollia, enkä hakisikaan kioskista. Tämä on varmaankin se mitä sudeksi sanotaan!

Äänestä

Onko kukaan nähnyt yhtään bussia Maariankadun pysäkillä, häh? Eli tavara ei liiku.

Äänestä

Umitä sinä täällä meuhkaat, pikkukengät jalkaan ja MH yrittäjäksi, homma näyttää olevan enemmän kuin hallussa?

Äänestä

Hui, ei villieläimiä saa lähettää matkahuollossa

Äänestä

,ittu, oli toimiva matkahuolto asianmukaisessa toimitilassa. Mutta kun jonkun on saatava ,itusti voittoa, niin ostetaan palvelu kioskista. Siinä kaikki kärsii. Jos olisi irrallista fyrkkaa avaisin kioskin missä ei ole postia, poliisia, lippupalvelu, matkahuolto, matkatoimisto ja .... Mun kioskissa olisi halvemmat tuotteet, pelihelvetti ja veikkauspiste. Ja olisi henkilökuntaa riittävästi koske en siedä jonottamista.

Äänestä

Onko Loviisa lopulta autioitumassa, kun susia käyskengelee keskustassa? Kuulemma ystävyyskaupunki Tšernobylissä myös suet viihtyy samantyyppisen reaktorin maisemissa.

Äänestä

Oliko se paikallinen susi jonka näin eilen työntävän kumipyörillä olevia paketteja ylämäkeen? Maariankadulla on yhdelle linjaautolle varattu pysäköintitilaa. Toinen kun tuli samaan aikaan, niin kioskin eteen stoppas. Siinä joutu mammat odottaan pitkään ennenkuin pääsi autoilla pois parkista. Mun mielipide on että päin helvettiä koko systeemi. Onkohan Ramboll ollu asialla?

Äänestä

Liittyykö nämä ketjut toisiinsa....torin koirat ja Matkahuollon sudet? Kumpi lajinmääritys on oikein?

Äänestä

Molemmilla on 2 jalkaa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vittu.mikä.homma kirjoitti:

Eli Matkahuollon sudesta Loviisassa! Odottakaa vaan!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu