Moikka, onko joku käynyt Kata Palm Resortissa? Onko hyvä hotelli? Meillä on access pool huone varattu helmikuussa. Jos olet ollut tässä hotellissa, kerro millainen on!
Kata Palm Resort & Spa?
9
223
Vastaukset
- Lomalomaloma
Moikka! Olemme käyneet jokunen vuosi sitten ja nyt helmikuulle varattu uusi reissu samaan hotelliin. Eli siitä voi päätellä, että olimme oikein tyytyväisiä!
Hotelli uima-allasalueineen on viihtyisä ja puutarhamainen sekä kivasti suojassa tien varren hälinältä. Huoneet ihan siistit, vähän kuluneet tosin, mutta täysin asuttavat.
Ja hotelli itsessään on loistavalla paikalla, vaikka rantaan onkin vähän kävelymatkaa. Molemmin puolin on paljon ravintoloita, kauppa ja apteekki ihan vieressä, kaikenlaisia kojuja ja helpot kulkuyhteydet saaren muillekin rannoille.
Ehkä polskimme sitten teidänkin terassin ohi helmikuussa.. :)- Onkokiva
Kiva kuulla, että olette tyytyväisiä hotelliin. On vaikeaa valita hotellia monien joukosta. Katalla ollaan kyllä aiemminkin lomaa viettäneet, mutta ei tässä hotellissa!
Nähdään helmikuussa
- Maaliskuussa
Meillä tulee maaliskuussa viides peräkkäinen loma Kata Palmiin. Aikaisemmat reissut toisissa samalla alueella.
Hyvä on hotelli ollut ainakin meille sopiva. Muuten sinne emme menisi noin monesti.
Ei ole ollut itäturistejakaan kuin muutama kerrallaan. Ei ole meitä häirinneet. Mutta on ne saaneet muutaman tiukennuksen asioihin aikaiseksi.
Sopivan keskeisellä paikalla kaikesta.
Baarikaapissa juomat suunnilleen lähikauppojen hinnoilla, ettei asiakkaiden tarvitse kantaa juomiaan kaupasta.
Viime vuonna tuli 3000 bahtin panttimaksu, joka otetaan heti sisäänkirjautumisen yhteydessä. Jos mitään ei "lainaa" huoneistosta ja jättää huoneiston normaalin kuntoon saa summan takaisin. Ihan ok normaali matkailijalle.
Henkilökunta muuttuu vielä ystävällisemmäksi, kun opettelee muutaman lauseen thaita.
Rentouttavaa lomaa teille.
Me palaamme sinne maaliskuussa.- Onkokiva
Kiitos tiedoista! Odottelemme lomaa jo innokkaana.
Hyvää lomaa myös teille.
- taikut
Kerran on oltu 3 vko. Ihan kiva paikka, lapsia leikkeineen altaalla aika paljon, mutta kuuluu asiaan. Mainio aamiainen, kuten Thaimaassa yleensä.Muistuu mieleen, kun lähdimme rantaan paljain jaloin aamupäivällä; eipä ollut paluuta kuin tuktukilla iltapäivän paahteessa, ei paistetulla asfaltilla voi kävellä ilman kenkiä. Siinä joutuu hieman kiertämään kun Club Med on parin korttelin levyinen.
8.1. mennään taas, 16. kerta taikuissa.Patongille tällä kertaa.- raikkis
Mitkä ovat teidän top-5 paikat ja hotelli? Ja hyvää matkaa?
- raikkis
Siis hyvää matkaa!:)
- Onkokiva
No nyt on palattu kotiin kolmen viikon matkalta Kata Palm Resortista. Hotelli oli hyvää keskitasoa, hyvällä paikalla, lähellä rantaa ja ruokapaikkoja ja kauppoja paljon aivan hotellin lähellä. Aamiainen oli ihan hyvä! Henkilökunta oli ystävällistä, niinkuin Thaimaassa joka puolella on. Allasalueet olivat tosi kivat. Meillä oli huone, josta oli suora yhteys altaaseen ja se oli hyvä valinta, vaikka maksoimmekin ylimääräistä!
Nettiyhteys oli huoneista melko huono, mutta riittävä meille, tekemistä oli niin paljon muutenkin.
Joten suosittelen Kata Palm Resort & Spata! - glonass
Laittakaa RRat t-paidat päälle, saa rusiskat pomilointiaihetta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait873492Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso41654Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani51432- 261256
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es49888Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 70862Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t35842Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä47800Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60764Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve4757