En nauti seksistä

Seksieimaistu24

Olen 24v mies enkä nauti seksistä. Kumppanina on ollut kauniita naisia yllinkyllin, mutta seksi tuntuu aina työltä, enkä saa siitä mitään nautintoa.

Itsetyydytystä harrastan päivittäin ja siitä nautin paljon enemmän.

Nykyinen tyttöystäväni haluaisi seksiä useammin, mutta itse en halua kuin maks viikossa.

4

985

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mukavaaseksiä

      Paneminen alkaa kiinnostamaan paljon enemmän kun vähennät runkkaamista ja parannat elintapoja, esim. lopetat tupakoinnin ja viinan juonnin ja syöt terveellisesti sekä alat harrastamaan liikuntaa säännöllisesti.

    • Aikamuuttuu

      Nuorempana oli liikaa huolia, ei jakanut kiinnostaa. Nykyään mietin päivittäin.

    • NäinMeillä

      "Itsetyydytystä harrastan päivittäin ja siitä nautin paljon enemmän."

      Tässähän se ongelma onkin. Olet ehdollistanut itsesi sille että itsetyydytys on sinulle ensisijainen seksuaalisen nautinnon muoto. Sitähän olet harrastanut kaikkein eniten ja kauiten. Ja luonnollisesti tiedät itse parhaiten mikä tuntuu hyvältä ja voit nopeasti tuottaa helpon tyydytyksen itsellesi. Siihen verrattuna toisen kanssa harrastettu seksi on paljon vaivalloisempaa ja siinä pitää ottaa toinen huomioon eikä voi aina täysin vaikuttaa siihen miltä tuntuu ja mitä tehdään.
      Nyt on korkea aika vieroittaa sinut tuosta ja tehdä kahden ihmisen välisestä seksistä se normi ja itsetyydytyksestä vain "hätävara" silloin kuin et muuten saa. Eli ei itsetyydytystä kuin max. kerran viikossa eli vain pahimpien paineiden purkuun jos muuten ei jostain syytä ole seksiä. Tavallinen seksi alkaa heti tuntumaan paljon paremmalta kun on vähän taukoa itsetyydytyksessä takana. Vähitellen sitten alat yhdistää tavallisen seksin nautintoon ja se taas ihan itsestään lisää jälleen sen nautittavuutta. Lopulta päästään tilanteeseen jossa pyrit aina ensisijaisesti tavlliseen seksiin.
      Muutos ei ole mitenkään salaman nopea ja voi kestää jopa vuosia ennen kuin alat pitämään tavallista seksiä sinä tavoittelemisen arvoisimpana seksin muotona. Mutta kannattaa aloittaa muutos nyt. On nykyään varsin yleistä että runsas itsetyydytys ja pornon katselu vähän vääristää ihmisen seksuaalisuutta jolloin kahden ihmisen välinen seksi ei enää tarjoakaan sitä kipinää joka siihen ennen helpommin liittyi.
      Enkä tällä tarkoita että itsetyydytys tai porno olisivat sinällään mitenkään pahoja asioita, niillä vain on vaikutuksia jotka on hyvä tajuta.

    • xwanker

      Ehdottomasti määrään sinut porno ja tumputus kieltoon. Kummasti rupiaa eukko himoittamaan. Usko pois.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      130
      1916
    2. 121
      1385
    3. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      140
      1160
    4. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      60
      1083
    5. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      283
      1063
    6. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      1059
    7. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      138
      1045
    8. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      94
      897
    9. Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.

      Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu
      Ikävä
      58
      829
    10. Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.

      Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?
      Maailman menoa
      77
      826
    Aihe