Gambia.ROKOTUKSET KELTAKUUME

CARMITA

No niin lähtö olisi sitten 15.1 ja mites malaria lääkitys olettekos ottaneet ja keltakuume.
Kiitos. T TUIJA

7

306

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Smeds

      Neljättä kertaa itse nyt menossa, aina ollut malarianestolääkitys Doxitin. Ei ongelmia.

      Keltakuumerokotus (otettu ennen ekaa reissua) jos olet Senegalin puolelle menossa,aiemmin tämä ainkin on vaadittu joskaan ei tarkistettu rajalla.

    • eikoskaanenää

      Kyllä ne keräsivät rajalla kaikilta keltaiset rokotepassit tarkistettavaksi viikko sitten.

    • Ensimmäinenkerta

      Samana päivänä 15.1 lähdemme ( 2vko ). Juuri tiedustelin rokotuksia ja torstaina käymme ottamassa keltakuumeen sekä malaria estolääkitys lääkärin kanssa vielä sovitaan! A hepatiitti ilmeisesti myös

    • krpcook

      Samalle lennolle lähdetään mekin :) Malaria lääkitykseksi Doxitin , keltakuume, AB-hepatiitti rokotteet. Näillä mennään... Aurinkoa odotettavissa, 34 näyttää ensi viikon puoleen väliin.

    • Mä suosittelen myös kolera-rokote litkun nauttimista. Useissa kohteissa ei ole tullut vatsan kanssa ongelmia kun tuo suojaa aika monelta suolistobakteerilta. Ei hirveen kallis edes ole.

    • duiddu

      Ottakaa rokotukset.Mun tuttava kuoli vajaa vuosi sitte,lähti ilman rokotuksia nopeella lähdöllä Gambiaan ,sai taudin mitä en tiedä mutta henki lähti.

    • Gambiahox

      Keltakuume ja A-hepatiitti rokotteet kannattaa ottaa. Malarialääke on aina ollut myös.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      171
      4757
    2. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      169
      1631
    3. Vihjeitä kaivatusta

      Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)
      Ikävä
      66
      1447
    4. Rakas mussukka

      anna joku merkki itsestäsi. Pyydän.
      Ikävä
      65
      950
    5. Lieksa missä syy?

      Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte
      Lieksa
      124
      787
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      767
    7. Martina Jeopardyssa

      Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy
      Kotimaiset julkkisjuorut
      191
      741
    8. En olisi uskonut et

      Suhun tutustuminen toisi elämään näin synkän varjon. Surullista kun luulee löytävänsä rakkautta ja saa vain pahaa.
      Ikävä
      66
      739
    9. miehelle naiselta

      Monen naisen kanssa olet lempinyt, mutta mua et saanutkaan 😉
      Ikävä
      75
      720
    10. Niin pettynyt

      Olen suhun ja siihen ettet koskaan kohdannut reilusti
      Ikävä
      47
      711
    Aihe