Eka 20€ Prego kahvinkeitin toimi 4kk, piti hyvin lämmön "levyssä" ja lämmitti myös kylmän kahvin kuumaksi. Takuu oli 1 vuosi.
Kävin vaihtamassa, Butler merkkiseen samaan hintaluokkaan, ja keitin on ihan lelu. Kahvi on toki heti valutettuna "kuumaa" jos ei laita maitoa, tai kermaa. Siitä sitten pikku hiljaa lämpö katoaa "levystä" ja virta katkeaa automaattisesti 40 minuutin kuluttua. Keittimellä takuu 2 vuotta. En usko että noin alhasilla lämpötiloilla keitin edes menee rikki.
Tokmannin lelukauppa
otarahanajuokse
2
298
Vastaukset
- ttttttttkkkkkgf
Kaikki missä lukee Prego kannattaa jättää ostamatta. Eikä tuo toinenkaan merkki herätä luottamusta. Osta kunnon keitin niin saat hyvää kahvia ja kestää pitempään.
- etsilleenjatolleen
Itselläni on juuri tuo Butler ja ihan hyvät kahvit on keittänyt jo kuutisen vuotta.
Eihän kukaan juo puolisen tuntia kärvisteltyä kahvia vaan kaataa kuppiin mahdollisimman tuoretta juomaa, joten tuo 40 minuutin herja vaipuu omaan osastoonsa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017553
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1055553- 835037
- 1394426
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113150- 492823
- 522759
- 612387
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102344Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.561956