Lukutaidoton somali

761
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tuo nainen ei ole somali. Eikä sillä oo mitään tekemistä Suomen kanssa.

Äänestä

Arabialaisia kaunottaria näkyy olevan. Ei lähelläkään Somaliaa.

Äänestä
  • Osovvaa muuten savvoo. Kuopiossa aikuistunut, sitten sairaanhoitajaksi ja terveystiedon maisteriksi siellä. Halintotieteen maisteriksi Harvardista ja nyt pukkaa väikkäriä stadista. Suomeen tullessa ei koulutaustaa.

    Myös sisko ja veli terveydenhoitoalalla.

    Kerrassaan komea ilmestys. Somalian Paavo Väyrynen kuten hän Nybergin haastattelussa sanoi:)) Sopisi myös Suomen pressaksi!

    Äänestä

Hyvä kait se on meidän verorahoilla opiskella.

Äänestä

Upea nainen! Poikkeuksellista lahjakkuutta on pakko olla, että tuollaiset meriitit vetäisee aikuisiällä. Voimme olla myös ylpeitä, että näin kävi Suomessa.

Äänestä

Kuopio on leiponut myös somalitohtoreita ainakin kaksi kipaletta. Tämä nainen siirtyi äitinsä kuoltua Etelä-Suomeen, mutta kaksi miestä on väitellyt. Toisen muistin nimeltä:
http://wanda.uef.fi/uku-vaitokset/vaitokset/2005/ISBN951-27-0342-4ibrahim.htm.html
On täällä väitellyt kantalieksalainenkin ja hänen tutkimuksensa linkittyvät vahvasti maahanmuuttajien elämään Suomessa. En laita nimeä, etteivät pölvästit innostu loanheittoon.

Äänestä
  • Taidan tietää henkilön, jos kyseessä ei ole lääketiede. Fiksu henkilö.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


surkeetaporukkaa kirjoitti:

näin huonoja niistä tulee
https://www.facebook.com/349881778516557/photos/pb.349881778516557.-2207520000.1451914156./444148579089876/?type=3&theater

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu