Voittaako Suomi Venäjän pikkuleijonissa tänään ?

Sitä jännitetään. VL-pojissa on monta hyvin lahjakasta jääkiekkoilijan alkua.

Onko vielä syntiä pelata kilpaa. Entä jos pelaisi ja onnistuisi menemään
NHL:ään ja evankelioisi koko liigan SRK-laiseksi.

Liigan nimikin voisi muuttua SRK-hockey keagueksi.
14<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Kukaan joukkueesta ei ole lestadiolainen.

Äänestä
  • Ja kukaan pelin katsojista ei ole uskovainen. Me täällä srk n päämajalla joudumme työn puolesta rakkaiden veljien kanssa katsomaan pelin. Muutenhan urheilunkin katsominen on syntiä, niinkuin yksi veljistämme tiedotusvälineille osasi kertoa.

    Äänestä

  • ViMaJu kirjoitti:

    Ja kukaan pelin katsojista ei ole uskovainen. Me täällä srk n päämajalla joudumme työn puolesta rakkaiden veljien kanssa katsomaan pelin. Muutenhan urheilunkin katsominen on syntiä, niinkuin yksi veljistämme tiedotusvälineille osasi kertoa.

    Kertokaa meille rivijäsenille saarnoissanne että miltä peli näytti!!

    Äänestä

VL ei saa urheilua seurata.
Pitää seurata vain SRK ohjelistaa
Jouduin lopettamaan urheilun, menestyin ja lopettamista vaadittiin,
ettei "tule ylpeäksi"

Äänestä
  • Onko se urheilua jahdata karkuun juoksevaa tytärtään.

    Äänestä

  • selvää, ettei sinä kuitenkaan olisi pärjännyt. OLisit vain gtehnyt niin itsesi kuin läheisesikin naurunalaiseksi. Oli siis enemmän kuin paikallaan, että lopetit kilpaurheilun. Kun et itse tätä ymmärtänyt, eihän ollut muuta mahdollisuutta kuin iskeä tämä kalloosi.

    Äänestä

Jos joku on niin lapsellinen että viitsii seurata ja kuunenlal sitä huutoa plettä ja veetä ja ässää katsomoissa, niin lupaan antaa muutaman kolikon sellaiseen haaviin joka näistä vajaista huolehtii aikanaan.

Äänestä
  • Saako pesäpalloa seurata, kun nuo kainoolaiset ja eteläpohojalaiset seuraavat.

    Äänestä

  • nottainsesti kirjoitti:

    Saako pesäpalloa seurata, kun nuo kainoolaiset ja eteläpohojalaiset seuraavat.

    Vain radion välityksellä!

    Äänestä

Eihän uskovainen seuraa urheilua, mutta kyllä se tietää, kuka teki maalin ja miten se tehtiin, vaikka ei katso televisiota

Äänestä

ja Venäjä eivät nyt ole sodassa. Jos olisivat, Suomella tuskin olisi mahdollisuus voittaa, jollei pukkuleijojaelukoita ole riittävästi puremaan ryssiä.

Äänestä

Heikki Saari kumppaneineen olisi tuommoisen
laittanut hoitokokoukseen ja saatanalle heitetyksi.
-
Sellaista oli ennen ja jos saarnamiehiä on uskominen, oppi ei ole muuttunut.

Äänestä
  • Saatanalle heitetään kaikki perseraiskatut kakarat.

    Äänestä

muuta kunhan osaisivat poikaparat varoa, ettei jää petä. Etelä_Suomessa näet jäät ovat vielä petollisia, vaikka pakkasta onkin ollut pari päivää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JakushevKempele kirjoitti:

Sitä jännitetään. VL-pojissa on monta hyvin lahjakasta jääkiekkoilijan alkua.

Onko vielä syntiä pelata kilpaa. Entä jos pelaisi ja onnistuisi menemään
NHL:ään ja evankelioisi koko liigan SRK-laiseksi.

Liigan nimikin voisi muuttua SRK-hockey keagueksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu