Hyvä hotelli Trogirin vanhastakaupungista?

Gnilla

Hei,

Lennot Splitiin varattu toukokuulle, aikomus on majoittua osaksi kahden viikon lomaa Trogirin vanhaankaupunkiin.

Hotellisuosituksia?

Ajattelin juurikin T:n vanhaakaupunkia sen sijaintinsa vuoksi. Olen keski-ikäinen ja viihdyn pienissä kaupungeissa ; museoissa, putiikeissa, kahviloissa jne. valokuvaillen, kuljeskellen, nautiskellen. Osan lomasta vietän luonnossa liikkuen.

Eli Trogirista hyviä hotellikokemuksia tiedustelisin. Ei mitään superluksusta, mutta ei kämäistä torakkaluukkua, eikä mitän levottomia yhteismajoituksiakaan. Toimivaa ja kohtuuhintaista majoitusta yksin omilla jaloilla liikkuvalle. Mielellään parvekkeellinen huone. Vinkkejä? Kokemuksia?

Iloista lomafiilistä kaikille!

3

165

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nigelse

      Hei,

      Kaipaisin myöskin suosituksia majoituspaikasta Trogirissa tai sen lähellä (max. 3 km).

      - yhdelle hengelle sopiva koko/hinta
      - aamupala
      - parveke
      - merinäköala
      - uima-allas
      - nettin käyttö tai Wi-Fi kuuluu hintaan
      - perussiisti

      Olisi mukavaa, jos saisin vinkkejä ja suosituksia kivaan ja siistiin majoitukssen :).

    • a-antti

      Kummallekin:
      Miksi juuri hotelli? Apartment voisi olla myös mielenkiintoinen kokeilu. No, sen aamupalan joutuu ehkä itse väsäämään, ellei lähistöllä ole sopivaa hotellia/kahvilaa, joka sllaisen möisi. interhome.fi (eng) ja adrialin.fi (suomeksi) ovat ainakin perhe -kokoluokan huoneistoista antaneet realistisen kuvan. No ilmoitettu matka rantaan voi olla optimistinen.

      Luxustahan noista emme ole käyttäneet, tavallisia nuukan perheen(isän) maksamia huoneistoja, mutta torakoita/muurahaisia tms emme ole tavanneet. WC -asiat tehdään niinkuin kotimaassakin. Je kraanavesi on juomakelpoista. Hyttysiä on joissakin paikoissa ollut, ja koska ne ovat eri rotua kuin kotoiset, voi joillakin syntyä isompia pistojälkiä. Uima-altaita on niissä kalliimmissa. Toukokuussa vedet lie viileitä,=raikkaita ;) ainakin meressä, koska kesäkuun lopulla on yleensä ollut siinä 20 tienoolla. Siis allas pitäisi ehkä lämmitetty... Toukokuun allaslämmitykset ...?

      Tällä palstalla on paljon hyviä ketjuja Split - Trogir -akselilta. Kandee selailla!

      Hyvät lomat kummallekin!

    • hyväpaikka

      Ollaan oltu viime kesänä Fontana-nimisessä hotellissa. Hotelli oli hyvällä paikalla vanhassa kaupungissa mutta ei ollut parveketta. Pieni ja siisti paikka. Aamupala ja nettiyhteys oli ja huoneessa oli jääkaappi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      95
      1821
    2. Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?

      Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su
      Sinkut
      487
      1380
    3. Mikä on viimeinen

      este joka vielä pitää sinut ja kaivattusi erillään?
      Ikävä
      88
      1193
    4. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      48
      1170
    5. Näin kaivattuni viimeksi...

      ...? Se tuntui kuin... ?
      Ikävä
      75
      1160
    6. Oikea nainen

      On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t
      Sinkut
      193
      1130
    7. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      93
      937
    8. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      11
      864
    9. Se ei silloin ollut sattumaa

      vaan tarkkaan suunniteltu juttu. 🪤
      Ikävä
      65
      715
    10. Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin

      Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta
      Ikävä
      176
      711
    Aihe