Taas oltiin myyty seisomapaikka lippuja niille jotka eivät osallistu fanitoimintaan.HERÄTYS.
Lipunmyyntiin tästälähin kysely.Osallistutko vai et.
Kyllä tohon tuppisuu toimintaan saadaan vielä muutosta uskokaa pois.
Lipunmyyntiin tästälähin kysely.Osallistutko vai et.
Kyllä tohon tuppisuu toimintaan saadaan vielä muutosta uskokaa pois.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Forever-tyyppi taas itkee laulujensa perään.
Suomen nuoret voitti kultaa ILMA Sport-fanien lauluja. Onko se edes mahdollista?Suomen pelien aikana ei ollut mitään "tule tänne alakertaan" -uhoamista. Miksikähän? No kun siellä on normaalit ihmiset katsomossa eikä mitään elmänsä hukanneita joutilaita uhoilemassa.
Tomek oli mielummin Hesassa kuin kuuntelemsaasa pateettisia Sportin kannattajia.
Vittu sä et kans tajua mistään.KOKO HALLI kannusti suomea tänään.Se on mielettömän hienoa se !! Miksi vaasassa ei voida kannustaa? Miksi siis tulla edes matsiin jos vain tulee seisoskelemaan ja haukkumaan fanikulttuurin pystyyn näin kavereiden kesken?
Se katsomo ei ole mikään viihdepääty vaan fanikatsomo.Tänään katsomossa laulavat olivat niitä tosifaneja jotka tiesivät että hallille ei tule paljoa ketään ja silti lauloivat.Lauluporukan vetäjälle isot plussat kun tsemppaa porukkaa mukaan luomaan tunnelmaa.Tunnelma kuuluu sportin peleihin ja sporttia ollaan kannustettu loppuun asti vaikka on ollut 0-5 häviöllä,onko se mielestäsi väärin????
Ja tämä niinsanottu "paskasakki" uhoaja fanit TAPUTTAVAT pelaajille vaikka hävisivät.Osoittavat että olevat tukena aina.Toisin ku ne "tosifanit" jotka eksyvät hallille vasta sitten kun on voittoputki. "glory hunter" vai mikä onkaan.
"normaalit,tosifanit" lähtevät kotia kesken ottelun kun sport on häviöllä.Hienoa kannustamista on joo.
Uhoaja fanit käyttävät rahaansa ja vapaa aikaansa tekemällä hienoja tifoja ja luovat tunnelmaa otteluissa,kyllä ovat siis aivan turhia.Sport häviöllä 0-1 tänään ja fanipääty kannustaa loppuun asti,kyllä se on myös väärin ja kauheaa.
Ottelu päättyy ja pelaajat kättelevät,sportin pelaajia tulee pois kättelystä ja nämä uhoajaturhake fanit taputtavat ja huutavat "hyvä oli jätkät".Kyllä,miten röyhkeää toimintaa.Todella väärin kannustaa ja tsempata omiaan.
Kannusti, kyllä. Lauloi, ei.
Älä aloittaja lässytä, tai kerron susta TPSn faneille. niin saatta taas pläsiinne niiltä, kuten viime kerralla.
Hävettää tuollaanen uhoava pelleporukka, josta on vain ottamahan neniinsä...
hhahahahahaahhahahahhhahahhhahahahaha oot sä hauska.
Mitä siellä lauletaan? ja millä kielellä?
Ei tämä trolli ole innostunut jääkiekosta, vaan sen uus.
Sai vaan uuden aiheen trollata.Lähes kaikki käyty läpi vuosia.
Älkää reagoiko!
Hurraa! Forever-tyyppi sai vihdoin kyhättyä tekstin, jossa ei uhoillut mitään. Ehkä kaikkea ei olekaan vielä menetetty.
Mutta pelit pelattu.....
Jihaa.Ite puhut asioista mistä et tajua mitään.