Jonka moni nainen ottaisi: komea, fiksu, ahkera, ystävällinen, mukava perhe... Mutta en vaan tunne enää mitään, ajattelen ihan muuta.
Mulla on mies...
kamala_tyyppi
18158
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Haluat likaista ja vaarallista renttua. Jännitystä elämään.
Seuraa tunteitasi. Rehellisyys ihmissuhteissa kaikki kaikessa. Menee hukkaan ihmisten elämä jos ei ole rehellinen tunteistaan. Aiheuttaa paljon pahaa:(
Et ole kamala, minkä tunteilleen voi? Jos kaipaisin jotain niin toivoisin hänellä olevan kuitenki onni ja hyvä olla. Eikä yhdessä ja paha olla.
Mullakin on mies ja aion pitää sen. Ei ole järkevää haihatella muuta.
Ajatus hänestä toisen kanssa ei tunnu lainkaan pahalta. Hyväksyn sen, että hänkin menee eteenpäin. Vähän jopa toivon sitä.
Rakastaminen vaatii enemmän kuin rakastuminen. Hyvästä kannattaa silti pitää kiinni ja huolta! Vaihtamalla saat vain hetken huuman - ja huonomman miehen. Vaikka, minulle aikuiselle sinkkunaiselle kyllä kelpaisi sinun jättämäsi. Takaisin et saisi. Mietippä sitä!
Niin... kauhea tilanne.
Kaikki kestää aikansa, rakkauskin
Itse niinkuin kesällä jo toitotin jatkanut omalla polullani. Ajatellut olen lämmöllä entisiä mutta enhän edes tunne heitä enään. Ihmiset muuttuu ja toivon että heillä on onni elämässään. En tunne en. Jos joku ikkunoinut minua niin tietää sen. Olisihan se hienoa jos joku ikkunoinnin jälkeenkin tykkäisi.
Oon ollut yksin aika kauan jo. Ei itselläkään ajatukset jos joku jatkanut toisen kanssa haittaa. Sehän nyt on selvää. Sitä toivoisin ainakin että kaikki onnensa löytää.
Hyvä että toivot onnea entisillesi ja ajattelet heitä lämmöllä, varmaan hekin toivoo samaa sinulle vilpittömästi.
Ikävää...
No eihän tuollainen ketään naista kiinnosta. Pitäisi olla juoppo, renttu, epäluotettava, vittumainen, naista alistava ja mielellään väkivaltainen. Sellainen jännä mies, jota voi yrittää muuttaa. Pitkät hiukset on plussaa..
On rentunkin piirteitä, valitettavasti... ja hiuksetkin ovat olleet pitkät.
Toi on vielä pieni murhe. Sitten kun ei osaa elää itsensä kanssa on aika pahassa pulassa.
anna see mies minulle
Oletko ajatellut alkuaikoja kun tutustuit mieheesi, mihin hänessä ihastuit, millaista teillä oli silloin, mitä teitte jne.? Voisi herättää ne vanhat tunteet, tai ennemmin tuoda ne pintaan takaisin, ne kuitenkin on sinussa vielä.
Jos miehesi on kaikkea tuota niin älä nyt hyvä ihminen hänestä luovu. Keksikää yhdessä säpinää makuuhuoneeseen ja käykää kahden jossain lomalla. Olkaa välillä vain kahden ja lapset siksi aikaa hoitoon.
Toisella palstalla puhutaan rumasti "kiimavitusta". Onkohan kyse siitä?
se on yksi ja sama millainen ihminen on paperilla kun ei olla työhaastattelussa jossa markkinoidaan hyviä puolia. kaikissa on hyvät ja huonot puolet. se merkitsee mitä tunnette toisianne kohtaan ja millaista teillä on yhdessä.