joten vasuri voi rauhoittua ja kuivata housunsa, sillä kastuunhan ne taas pääsi.
Lieksassa ei ole katupartioita
hehehehehehehe
18<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Ei tarvita katupartota, meillä on sipra!
Tunnuksettomia persupartioita?
Onko heitä?
Mitä? Missä? Milloin?
Mitenkä liittyy taas persuihin?
Mene vasuri hyysäri joskus töihin.
Mieti persu sitä!
Töissä olen parhaillaan.
Normaali suvaitsevaisuus ja älykkyys kuuluvat yhteen jos niitä vain on suotu. Kaikilla se älykkyys ei ole saavuttanut tasoa, jolla tasa-arvon ja inhimillisyyden käsitteet kykenee ymmärtämään mut hei, se on ihan normaalia. Ei kaloillakaan kaikilla ole yhtä suuret ja kehittyneet aivot.
Niin kauan ollaan OK ihmiskuntana kun kehittyneitä ja inhimillisiä ihmisiä on reilu enemmistö.
Missä vaiheessa lieksalaiset ja media uskaltaa puhua persujen politiikasta oikeilla nimillä ja lopettaa syrjintää ja ihmisvihaa lietsovan kielenkäytön levittämisen?
Eihän tässä meinaa naurulta saada mitään aikaseksi kun lukee persujen face kommentteja.
En nyt koskaan varsinaisesti ole odottanutkaan tuon porukan olevan mitään penaalin terävimpiä kyniä, mutta siis voi jumalauta tuota yksinkertaisen typeryyden määrää.
Olet sinä rohkea mies, arvostelet työnantajaasi.
Vasemmisto on ajanut Suomeen sosiaaliturvan, jota mm. maataloustukien varassa elävä kepu aikoinaan vastusti, no persu-äpäriä ei siihen aikaan vielä ollut, eikä ole 2019 jälkeen.
Mutta sitä ollaan niin porvaria, niin porvaria kun työttömyysturvalla ja sosiaalituella loisitaan ja paskahousussa euroa pummataan, mutta kun äärioikeisto ja persujen sivarihinttiosasto on kova porvari, niin Lieksan peräkammarin Pekka ja muut runkkarit näkee vasurit vihollisena.
Ja hyyssärit kauheena ihmisenä. Ja kun on tuo maahanmuutto ja pakolaisuus voi, v.
No jätetään tähän tämä paskanjauhanta.
Annetaan kunnia lähimmäiselle.
Vasemmisto ei ole aikoihin saanut mitään aikaan Suomessa.
serkkuSepi
Nykyinen vasemmisto pitää mamun puolta, ei kantasuomalaisen köyhän.
On se mielenkiintoista kun suomalainen köyhä on muuttunut vassarin mielessä runkkariksi.
Mamut ei liiku pakkasella muuten kuin taksilla tai autolla? Miksi ne jalkautuu jos pakkanen uhkaa! Hyysärit voisi mennä niitä kuskaamaan omilla autoillaan!
Lieksassa on näitä peräkamarin poikia, peräkamarin poikien harrastuksineen.
Onneksi lainsäädäntö ei enää niitä kriminalisoi.
Lieksassa ei tarvitse turvakseen sumutteita.Wempuli on tullut sinne ja hän hoitaa asiat verbaalisilla taidoillaan.
Lieksassa pärjää ihan verbaalisilla taidoilla. Wempuli on siinä mestari.
Katupartiona on wempuli. Hiän hoitaa asiat verbaalisella taidollaan.
Mitä kiusantekoa tämä on kun ei kelpaa asiat.Väärä numero muka,mikä mättää?
Eli sinäkö vemputtelet päivät käteesi? Hyi saakelin vasuri, vai vedätkö välillä oikeallakin,,kädenvaihtoa vauhdissa ja sulla on siitä diplomi!
kiusantekoa täällä.