MERCURE BANGKOK SIAM

Kohchang1

Terve,
Varasin huoneen klo.hotellista.
Kertoisitko kokemuksiasi hotellista.

Kiitos.

6

165

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mercuresiam

      Olen yöpynyt viisi yötä ko. hotellissa ja varannut sieltä huoneen myös seuraavalle matkalle. Mielestäni hotelli on Bangkokin parhaalla paikalla MBK:n välittömässä läheisyydessä ja ulko-oven vastapäätä on sky train asema National Stadium. Hotelli on melko uusi, joten on siisti ja katolla sijaitsevalta uima-altaalta on hyvät näkymät Bangkokin ylle. Suosittelen.

      • Kohchang1

        Kiitos,
        Varasin executive huoneen jolloin hintaan sisältyy executive lounge palvelut,onko kokemusta näistä palveluista?
        Itselläni on kokemusta Bangkokin hotellien executive lounge palveluista Novotel Siam Square hotellista jossa palvelu ja ruoka ja juoma tarjoilu täydellistä sekä Hilton Millenium Riverside hotellista jossa lounge on 31 kerroksessa ja palvelu hyvää,ruoka tarjoilu keskinkertaista ja juoma tarjoilu täydellistä lisäksi loungessa on sisätilojen lisäksi ulkoterassi josta loistavat näkymät.
        Matkaa odotellessa....


    • Mercuresiam

      On kokemusta loungesta. Kello 17-19 oli tarjolla lämpimiä ruokia (pizzaa, satay-vartaita tms.), juomina normaalien mehujen, kahvin ja limsojen lisäksi olutta ja viinejä sekä mojitotarpeet ohjeineen. Makeita leivoksia ja hedelmiä oli saatavilla koko päivän ja aamiainen kello 7-10. Loungen ulkoterassi on viihtyisä.

      • 6565

        mitä oli aamupalalla?


    • Kohchang1

      Kiitos sinulle Mercuresiam!

    • ei-muuta-kokemusta

      kuin että paikka on bangkokin parhaita jos haluaa olla keskustassa...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      79
      3162
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      62
      2887
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      432
      2425
    4. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      80
      2246
    5. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      67
      2107
    6. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      95
      2016
    7. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1616
    8. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      19
      1583
    9. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      30
      1420
    10. Mitä nämä palautteet palstalla ovat?

      Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?
      Ikävä
      36
      1416
    Aihe