kännykkäkameraa ostamassa

kjijll

Olen lopettamassa noin 45 vuoden kuvausharrastustani järjestelmäkameralla, ja myyn kaikki siihen liittyvän krääsän pois. Alan puhtaalta pöydältä ja minulle saa riittää tästedes kamerakännykkä. Mitä suosittelisitte alle 400 e hintaluokassa?

5

119

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Canonisti_minäkin

      Alle 400 €, ei taida riittää. Itse ostaisin iPhonen 6s plussan. Ei sen takia, että siinä olisi paras kamera, vaan sen takia, että siihen saa erittäin hyvin ohjelmistoja kuvien ja videoiden käsittelyyn. Kokonaisuus on tällä hetkellä paras.

      Jos Lumia ei olisi kuolemassa pois, niin valinta olisi voinut olla Lumia 950 XL. Tässä tilanteessa ei kuitenkaan ole mitään järkeä ostaa Microsoftin puhelinta. Siihen ei saa tarvittavia ohjelmistoja, eikä kohta edes päivityksiä merkin loppuessa.

    • 808
    • käytänmolempia

      Tulet pettymään vanhana järkkäri käyttäjänä älypuhelimien laatuun. Ei 800€ puhelimeen saa 3000€ objektiivin ominaisuuksia. Pelkkä hintaerokin sen kertoo.

    • hahahaahahahahah

      Et taida hirveän pitkälle olla edistynyt tuossa kuvausharrastuksessasi 45 vuodessa, jos luulet että kännykkä kameralla saata samanlaista laatua aikaan :´D. Nää on just näitä "wannabe professional kuvaajia".

      • Kommentitta

        Harvinaisen tyhmä kommentti. Asiasisällöstä ja kieliasustasi päätellen on hienoa, että Eestissäkin luetaan suomenkielisiä keskustelupalstoja.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      138
      7657
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      28
      2938
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      329
      1823
    4. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      269
      1492
    5. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      119
      1301
    6. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1159
    7. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      1072
    8. Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa

      Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com
      Puolanka
      19
      976
    9. Kirkonkylän puliveivarit

      Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j
      Karstula
      20
      956
    10. Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille

      Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.
      Tuusniemi
      82
      931
    Aihe