Olen todella vihainen!

Miksi ihmeessä tämä uni on alkanut toistua hiukan useasti, joka ei tapahdu ihan peräkkäin! Joudun hakatuksi niin, että yksi isku kasvoihin on aika yllättävän kova, melkein todentuntuisesti ilman mitään selitettävää syytä! Hampaat ja luustot juuttuivat niin, etten saanut oikaistuksi ollenkaan! Jos osaisisin hallita unimaailman yliluonnollisesti, en tarvitsisi kärsiä ei-toivottuja unia ollenkaan! Kirjoitan aiheen sen takia, koska joudun ottamaan vakavasti siitä, mitä unessani tapahtuu!
6138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Unet voivat olla myös loogisia Toistuvilla unilla on mielestäni aina opetus. Ap;lta kysyisin miksi joudut pahoinpideltäväksi.
Tarkkaile omia mielenliikkeitäsi, ajatuksiasi. Uskon että sinä haluaisit muutamalle tyypille näyttää närhen näppylit.
Edelleen uskon että sinulla oikeastikin on vihamiehiä. Jos voit alkaa selvittämään näitä, uniesi toistuva luonnekin muuttuu.
Luulen ettei sinulla ole turvakehää ympärilläsi. Opiskele alaa, unien merkityksiä. Googleta vaikka.

Äänestä

Olennaista on sekin, ketkä sinua hakkaavat. Oletko siis nähnyt nämä hakkaajat (onko niitä yksi vai monta?!)?! Sinun pitää saada tästä unesta kiinni, ja kääntää asetelma, siis vähimmillään estää se että vihamiehet vahingoittavat sinua.
Ehkä valve-elämässä tämä symboloi joutumista "odottamattomiin" tilanteisiin, joissa tunnet itsesi epävarmaksi. Tunnistatko tälläisi tilanteita?! Ajattelen, että ei sinulla nyt sen suorempia "vastuksia" ehkä ole, mutta kyse voi olla toki muustakin vaikeasta tilanteesta, jopa "tietystä" tilanteesta valve-elämässä. Asiaa valaisisi varmaankin, se jos osaisit kertoa enemmän noista unen hakkaajista ...

Äänestä
  • Tällä hetkellä vain yksi hyökkääjä unessa.

    Äänestä

Hahmotatko jotenkin millainen "hyökkääjä" on?! Onko tällä hyökkääjällä tietty muoto, kenties henkilö jonka tiedät tai tunnet?! Vai onko hyökkääjä muodoton tai et muuten vain häntä hahmota?!
Jos jälkimmäinen, niin kyse on ehkä vahvasta alitajuisesta pelosta. Taikka jostakin menneisyyteen liittyvästä voimakkaasta tapahtumasta.

Äänestä

Tai, tuli tuosta otsikosta mieleen, jos sinulla on itselläsi niin voimakkaita tunteita, että ne voivat olla itsellesi vahingoksi. Silloin hyökkääjä onkin vain tämä "vihainen puolesi".
Tuntuu hyvinkin, että tuolla tunnetilalla on merkitystä tämän unen kannalta ...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Enkä_ymmärrä_miksi kirjoitti:

Miksi ihmeessä tämä uni on alkanut toistua hiukan useasti, joka ei tapahdu ihan peräkkäin! Joudun hakatuksi niin, että yksi isku kasvoihin on aika yllättävän kova, melkein todentuntuisesti ilman mitään selitettävää syytä! Hampaat ja luustot juuttuivat niin, etten saanut oikaistuksi ollenkaan! Jos osaisisin hallita unimaailman yliluonnollisesti, en tarvitsisi kärsiä ei-toivottuja unia ollenkaan! Kirjoitan aiheen sen takia, koska joudun ottamaan vakavasti siitä, mitä unessani tapahtuu!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu