Miksi ihmeessä tämä uni on alkanut toistua hiukan useasti, joka ei tapahdu ihan peräkkäin! Joudun hakatuksi niin, että yksi isku kasvoihin on aika yllättävän kova, melkein todentuntuisesti ilman mitään selitettävää syytä! Hampaat ja luustot juuttuivat niin, etten saanut oikaistuksi ollenkaan! Jos osaisisin hallita unimaailman yliluonnollisesti, en tarvitsisi kärsiä ei-toivottuja unia ollenkaan! Kirjoitan aiheen sen takia, koska joudun ottamaan vakavasti siitä, mitä unessani tapahtuu!
Olen todella vihainen!
Enkä_ymmärrä_miksi
6138
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Unet voivat olla myös loogisia Toistuvilla unilla on mielestäni aina opetus. Ap;lta kysyisin miksi joudut pahoinpideltäväksi.
Tarkkaile omia mielenliikkeitäsi, ajatuksiasi. Uskon että sinä haluaisit muutamalle tyypille näyttää närhen näppylit.
Edelleen uskon että sinulla oikeastikin on vihamiehiä. Jos voit alkaa selvittämään näitä, uniesi toistuva luonnekin muuttuu.
Luulen ettei sinulla ole turvakehää ympärilläsi. Opiskele alaa, unien merkityksiä. Googleta vaikka.
Ja miksi emme osaa ymmärtää itseämme?
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13583916/tunteet-unien-kanssa
Olennaista on sekin, ketkä sinua hakkaavat. Oletko siis nähnyt nämä hakkaajat (onko niitä yksi vai monta?!)?! Sinun pitää saada tästä unesta kiinni, ja kääntää asetelma, siis vähimmillään estää se että vihamiehet vahingoittavat sinua.
Ehkä valve-elämässä tämä symboloi joutumista "odottamattomiin" tilanteisiin, joissa tunnet itsesi epävarmaksi. Tunnistatko tälläisi tilanteita?! Ajattelen, että ei sinulla nyt sen suorempia "vastuksia" ehkä ole, mutta kyse voi olla toki muustakin vaikeasta tilanteesta, jopa "tietystä" tilanteesta valve-elämässä. Asiaa valaisisi varmaankin, se jos osaisit kertoa enemmän noista unen hakkaajista ...
Tällä hetkellä vain yksi hyökkääjä unessa.
Hahmotatko jotenkin millainen "hyökkääjä" on?! Onko tällä hyökkääjällä tietty muoto, kenties henkilö jonka tiedät tai tunnet?! Vai onko hyökkääjä muodoton tai et muuten vain häntä hahmota?!
Jos jälkimmäinen, niin kyse on ehkä vahvasta alitajuisesta pelosta. Taikka jostakin menneisyyteen liittyvästä voimakkaasta tapahtumasta.
Tai, tuli tuosta otsikosta mieleen, jos sinulla on itselläsi niin voimakkaita tunteita, että ne voivat olla itsellesi vahingoksi. Silloin hyökkääjä onkin vain tämä "vihainen puolesi".
Tuntuu hyvinkin, että tuolla tunnetilalla on merkitystä tämän unen kannalta ...