Saab 9-3 pohjalle tehty SUV on juuri julkaistu Aasiassa. Kaikkihan ne haluaa hyvää kopioida, mutta meikä tyytyy alkuperäiseen aitoon ja ehtaan Saab 9-3 2008 malliin. Tällä ajetaan vielä vuosia kunnes siirrytään sähköpropulsio Saabeihin.
Tiedä sitten laadusta mutta paljonhan Kiinassa jo tehdään esim. puhelimia ja televisioita. Kai siellä jokunen tietokonekin on jo tehty, tais IBM myydä joskus aikoinaan tuotteensa jollekkin kiinalaiselle firmalle.
http://www.saabplanet.com/saab-based-suv-hits-the-chinese-car-market/
Taas "uusi" Saab x65
China-Town
2
108
Vastaukset
- E-RKV
Näitä tuntuu riittävän. Saabit alkaa levitä ylt'ympäriinsä, tais olla hyvä auto kun sitä kopioidaan näin hanakasti.
- saabbisti
Kehitysmaat valmistavat ikivanhojen länsiautojen muoteilla autoja. Jopa Saab on kelvannut, kun oli lähes ilmainen. Saab oli huono auto jo alkujaan ja kiinalaisena kopiona vuosia myöhemmin ei sen kummempi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 193737
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit243049En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m322305- 912105
- 191966
- 261632
Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui401586- 321502
Päivi Räsänen eroaa todennäköisesti kirkosta
Päivi Räsänen kertoo järkyttyneensä evankelis-luterilaisen kirkon homolinjauksesta. Räsänen sanoo todennäköisesti eroava4871430Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91414