Koirankakkaaminen paukkupakkasilla

Lavish

Pitääkö huolestua: koira kakannut eilen reippaat kakat ja tänään päivällä. Saanut herkkuja pitkin päivää ja ruokaa klo 5 mutta illalla 8 illalla tuli väkisin väännettynä pikkupapana.

Voiko pakkanen vaikuttaa että koiraa ei vaan kakata samalla tavalla kun leudommalla kelillä? Nyt on -25. Varastoiko koiran elimistö ruokaa tai pihtailee sitä kovilla pakkasilla?

4

138

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lavish

      Herra on siis 7v uros

    • ummetustako

      Ei kukaan minustakaan huolestu, kakkaanko kolmasti päivässä vai viikossa. Eikä ole syytäkään. Eikä minua kukaan herroittelekaan :(

    • Jrjfjgivuugu

      Ei ole mitään huolta. Pidä päivärytmi normaalina. Nyt ei ehkä innosta kykkiä mutta kyllä se päivän-parin päästä viimeistään.

      • Lavish

        Noni, kiitos! Näin mä vähän ajattelinkin :) niin erilainen kakkausrytmi nähtävästi kovilla pakkasilla kuin normaalisti


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      50
      2202
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      197
      2029
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1382
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      982
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      889
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      47
      868
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      845
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      61
      746
    Aihe