Kumppanin löytäminen

Kumppani2

Tämä ehkä kuulostaa todella tyhmältä mutta otan sen riskin tänne kirjoittaessani. Eli olen naimisissa miehen kanssa joka sairastaa neurologista sairautta. Ei ms-tautia vaan jotain saman tapaista. Emme enään harrasta seksiä (mieheni ei halua).
Olemme naimisissa mutta ennemminkin hyviä ystäviä kuin puolisoita toisillemme. Haluan että mieheni olisi onnellinen. Minun kanssani hän ei ole. Haluan että hän löytäisi terveen naisen ystäväkseen/tai muuta.
Meillä on lapsia ja minä olen se joka huolehdin perheestä. En huolehdi miehestäni eli en syötä häntä tms. Hän pystyy itse tekemään ne kaikki.
Haluan että hän löytäisi arvoisensa naisen ja olisi onnellinen. Hän ei itse etsi naista ja sivuuttaa koko keskustelun kun yritän siitä hänelle puhua.
Emme ole ero aikeissa mutta ajattelen asiaa myös muulta kannalta. Eli jos minulle tapahtuisi jotain niin mieheni ei pystyisi yksin huolehtimaan lapsistamme. Joten haluan että hän ihastuu naiseen joka on terve ja joka pystyisi (jos niin kävisi) myös huolehtimaan miehestäni ja lapsistamme.
Tiedän että tämä kuulostaa tyhmältä ja ensimmäinen ajatus tätä lukiessaan taitaa kaikilla olla että nainenhan tuossa haluaa vieraissa käydä. Ymmärrän nekin ajatukset mutta haluan että mieheni on onnellinen ja löytää rakkauden. No kuitenkin olkoot kaikki mitä mieltä haluaa joten kysynkin mistä ms-sairas mies löytää terveen naisen?

1

276

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ymmällään

      No olipas tosi outo "tarina" ja outo kysymys. Eiköhän sairastavat ja terveet löydä naisia/miehiä samoista paikoista...siis jos itsellä kiinnostusta löytyy.
      Tämä oli kyllä niin omituinen juttu, että menin sanattomaksi :(.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      37
      4876
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      82
      3476
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2943
    4. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      61
      2905
    5. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      7
      2689
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      55
      2260
    7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      37
      1742
    8. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      9
      1680
    9. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1671
    10. Maailmassa monta

      On ihmeellistä asiaa. 😮
      Ikävä
      16
      1574
    Aihe