Teen Suomi24:sta tutkintapyynnön

Pyydän poliisia tutkimaan, syyllistyykö palstan ylläpito rikokseen sallimalla jatkuvan ja avoimen rasistisen törkykirjoittelun tälle palstalle. Väittävät, että asiattomat viestit poistetaan, mutta ei poisteta. Niitä on niin paljon, ettei täällä voi keskustella asiallisesti yhtään mistään. Terveisiä vaan sinne ylläpidon suuntaan, tämä ei ole vitsi.
17318
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Kummallista kyllä, että toiset ovat hyvin herkkänahkaisia. Mutta itse ovat useinkin valmiita herjaamaan toisia. He luulevat olevansa jonkinlaisia Jumalia ja siten kaiken lain yläpuolella. Toiset eivät edes saa sanoa mitään heistä. Ovat siis omasta mielestään hyvin herkkiä, vaikka ennemminkin psykopaatin tapaisia. Ainakin joidenkin kulttuurissa on näin. Linkeissä pikkuisen viitettä asiaan.
http://torikahvila.keskustelu.info/viewtopic.php?f=12&t=1331
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13998221/vainot-jatkuvat-laillisesti
http://romanit-info.webnode.fi/blogi/

Äänestä

Mitä törkeimmät rasistiset kirjoitukset täyttävät nykyisin joka ainoan palstan, eikä palstan ylläpitäjä tee elettäkään niiden poistamiseksi. Romano palsta on sieltä siisteimmästä päästä.

Äänestä

jos on jotain toivoa EUn ihmisoikeusrikkomus asioissa, niin tekis sinnekin ilmoituksen tästä palstasta, materiaalia löytyy monen sivun verran, monen vuoden ajalta, voidaan väitellä ja todistaa että palstalla esiintyy systemaattista rasismia,ihmisoikeusrikkomuksia.

muilla palstoilla on yleensä valvojat jotka pitävät palstaa siistinä,täällä romanossa ei ole eikä ylläpitokaan jostain kumman syystä vaivaudu tekemän asian eteen mitään,minkä voi laskea myös avunannoksi ihmisoikeusrikokseen.

Äänestä
  • Kyllä ylläpito poistaa hyvin nopeesti jos herjaat valkolasija, mutta mustalasija täällä saa näköjään ihan vapaasti solvata. Siihen ylläpito ei näytä puuttuvan

    Äänestä

  • on yksi vapaamuurareiden "työkaluista", joilla on tarkoitus tuhota kristinusko ja nykymuotoinen yhteiskunta nwon tieltä. KVG.

    Äänestä

"Vähän minua ainakin arveluttaisi, muistuttaa ne poliisit jo vähän liikaakin niitä natsisikanahkatukkakatupartiopoikia. (ainakin ulkonäöltään) (surkea näky enivei)."

Mutta mites on niiden uus-siirtolaisten asianlaita? Kannattaisi muuttaa heidän maahansa, jos se on paratiisi. Juutalaisetkin(jotka ovat samaa rotua kuin siirtolaiset) eivät huolineet sakarotuisia aikoinaan Israeliin, vaan polttivat heidät pois. Se siitä heidän kansainvälisyydestään ja ihmisoikeuksista.
http://torikahvila.keskustelu.info/viewtopic.php?f=12&t=1436
http://torikahvila.keskustelu.info/viewtopic.php?f=12&t=908&p=11507#p11507

Äänestä

Tee ihmeessä! Koko saitti on yksi hemmetin villi länsi, jossa kaikki sallitaan, vaikka menee kunnianloukkauksen puolelle ja kirkkaasti.

Äänestä
  • Törkeä valhe, romanosaitti on asiallisin saitti mitä suomi24:stä löytyy.

    Äänestä

  • Koko saitti = Suomi 24 kokonaisuudessaan, ei ainoostaan tämä alue. Luulis sen verran luettua ymmärtävän, että olisi jakeluun mennyt, mutta tässä rautalangasta

    Äänestä

kannantan että joku puuttuisi tähän kun täälä sivustolla lietsotan vaan vihaa joka kohtistuu romaneihin kyllä tuntuu etää tämän sivuston ylläpito on varmaan mukana tässä tee vaan rikosilmoitus

Äänestä

Mistä saa kaalo avun.saako petskolta?

Äänestä

"Terveisiä vaan sinne ylläpidon suuntaan, tämä ei ole vitsi."

Aloitus nimenomaan on vitsi. Eikä palstassa ole mitään vikaa, ei totuuden kertominen ole rikos.

Äänestä

Olen täysin samaa mieltä aloittajan kanssa.

Äänestä

Asialliset ihmettelyt kielenkäytöstä poistetaan palstalta. Ihmettelin kuinka päivästä päivään joku suoltaa tänne hävyttömiä sanoja jne. juttujaan, Kommenttini poistettiin. Mutta miksi ei poisteta todella törkeää kieltä sisältäviä ikuisia juttuja. Ei täällä kukaan voi asiallisesti mistään keskustella. Miksi emme myöskään voi keskustella rikoksista, joita tapahtuu joka päivä. Ei ne vaikenemalla poistu , esim. eilen pyörätuolilla liikkunut vanhus oli ryöstetty Myyrmäessä romanimiesten toimesta. Näitä on joka päivä!

Äänestä
  • Jos rikoksista puhutaan, on se heti rasismia näiden kohdalla. Sama se on maahanmuuttajien kanssa, heti heiluu rasismikortti, vaikka asiallista keskustelua yritettäisiin käydä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 35 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


JassiCon kirjoitti:

Pyydän poliisia tutkimaan, syyllistyykö palstan ylläpito rikokseen sallimalla jatkuvan ja avoimen rasistisen törkykirjoittelun tälle palstalle. Väittävät, että asiattomat viestit poistetaan, mutta ei poisteta. Niitä on niin paljon, ettei täällä voi keskustella asiallisesti yhtään mistään. Terveisiä vaan sinne ylläpidon suuntaan, tämä ei ole vitsi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu